5 extra powodów, by założyć firmę w lubuskim :) - Jak prowadzić własną firmę? | Jak prowadzić własną firmę?

Jak Prowadzić Własną Firmę

JPWF

marta

tagline

marta

Chcę szybko informacje na mój email*:

  • o nowych postach i filmach
  • o webinarach i szkoleniach
  • i fragment książki Marty "Własny Biznes. Jak dojść do Sukcesu?" gratis!
 

* Oświadczam, że zapoznałam/em się z zasadami przetwarzania danych osobowych i informacją o administratorze danych osobowych dostępnymi tutaj i zrozumiałem ich treść, a także treść przysługujących mi praw w związku z przetwarzaniem danych. Zrozumiałam/em, że wyrażenie zgody na przetwarzanie danych w celu subskrypcji do newslettera jest dobrowolne i może być w każdym czasie odwołane. Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Martę Woźny – Tomczak prowadzącą działalność gospodarczą pod firmą Marta Woźny – Tomczak PERSONIA z siedzibą w Gdyni w celu subskrypcji do newslettera i kierowania do mnie informacji marketingowych i handlowych za pośrednictwem poczty elektronicznej.

 
5 extra powodów, by założyć firmę w lubuskim :)

5 extra powodów, by założyć firmę w lubuskim :)


Opublikowano  18/06/2018


Województwo lubuskie rozpoczęło kampanię promocyjną pod hasłem „Siła przyciągania”. Kojarzone przez wiele lat głównie z przemysłem przetwórstwa drewna oraz wspaniałymi krajobrazami i czystą przyrodą, chce pokazać swoje nowoczesne oblicze.

 

 

Dlaczego warto założyć i prowadzić tam firmę?

 

  1. Będzie się to mogło opłacać finansowo, choćby ze względu na dofinansowanie.

 

W ramach funduszy europejskich województwo dysponuje pulą aż 0,9 mld EUR. Są to środki przeznaczone m.in. na dofinansowanie szkoleń dla pracowników, doposażenia miejsca pracy, wsparcie zatrudnienia osób bezrobotnych.

Ja korzystałam z podobnej pomocy nie raz w Personii – i nawet przedarłam się dość sprawnie przez papierologię 🙂 Pracownik, na którego uzyskałam dofinansowanie, pracuje z nami do dziś!

 

  1. Lubuskie w prezencie dla przedsiębiorcy oferuje … ulgi podatkowe 🙂

Do zagospodarowania w lubuskim pozostaje ponad 1300 ha uzbrojonych terenów inwestycyjnych, gdzie dodatkową zachętą jest możliwość skorzystania z ulg podatkowych.  Inwestujący w lubuskim mogą wnioskować o zwolnienie z podatku CIT oraz dodatkowe ulgi w ramach podatków lokalnych na okres 7 lat. Nie bez znaczenia jest też ułatwiony dostęp do specjalnych stref ekonomicznych.

 

  1. Prężny rozwój – tutejsze środowisko wspiera dynamicznych i kreatywnych przedsiębiorców.

Ekonomia województwa rozwija się w szybkim tempie. W ciągu ostatnich 16 lat jego PKB wzrosło ponad dwukrotnie, zaś liczba firm – o 30%. Ulokowało się tu wiele firm, które produkują m.in. podzespoły do samochodów – filtry cząstek stałych, złącza do pneumatycznych układów hamulcowych (ma tu swój zakład jedyny polski i piąty producent w Europie), a z pojazdów specjalistycznych – oczyszczarki płyt lotniskowych (trzeci europejski producent). Łącznie pięć globalnych koncernów zlokalizowało w Gorzowie Wlkp., Nowej Soli, Świebodzinie i Żarach swoje zakłady, produkujące części i akcesoria motoryzacyjne.

 

Najdynamiczniej rozwijającą się branżą jest IT – działają tu firmy, które oferują rozwiązania w zakresie płatnej telewizji cyfrowej i interaktywnej (ponad 200 patentów i ponad 50 milionów sprzedanych urządzeń oprogramowania dla Internetu rzeczy, oprogramowania dla biznesu i systemy ERP, wspomagania zarządzania majątkiem sieciowym oraz systemy lokalizacji obiektów w czasie rzeczywistym (RTLS).

 

Co ciekawe, zielonogórscy informatycy przy wsparciu naukowców z tamtejszego Uniwersytetu opracowali system kryptograficzny do zastosowań w teleinformatyce, e-usługach i systemach elektronicznego obiegu dokumentów. Opracowują także rozwiązania usprawniające pracę w logistyce dla międzynarodowych przedsiębiorstw handlowych i transportowych oraz w sektorze inżynierii elektronicznej, telematyki i branży kosmicznej.

 

  1. Do lubuskiego docierają dobre firmy szkoleniowe 🙂

Byliśmy i my! W Zielonej Górze na konferencji dla ponad setki menedżerów i przedsiębiorców „Nowoczesne Techniki Sprzedaży” miałam wystąpienia obok takich gwiazd jak Szymon Hołownia czy Michał Zawadka.

 

  1. A po pracy – jest gdzie odpocząć!

Lubuskie to nie tylko ciekawe miejsce do prowadzenia biznesu, ale także i odpoczynku – jest jednym z najgęściej zalesionych terenów w Polsce, może pochwalić się czystymi jeziorami (których jest pół tysiąca!) i rzekami. Zalesienie sięga 50%, a w tym są 2 parki narodowe, 8 krajobrazowych i 64 rezerwaty przyrody.

 

Może warto rzucić wszystko i wyjechać w lubuskie? 🙂 Check and see it here! http://investinlubuskie.pl

 

 

Zobacz także:

Co trzeba wiedzieć o pieniądzach i co trzeba robić, aby dużo zarabiać?
jak zarabiać pieniądze? jak robić pieniądze?
ZŁOTA DZIESIĄTKA najlepszych wpisów na blogu
najlepsze posty na blogu
Kto nie jest mile widziany na spotkaniu networkingowym?
spotkanie networkingowe zasady
Spodobał Ci się ten artykuł?
Zapisz się do newslettera, a będziesz na bieżąco. W prezencie poradnik o zatrudnianiu pracowników!