Jak rozwinąć biznes za pomocą spotkań grupy Mastermind? - Jak prowadzić własną firmę? | Jak prowadzić własną firmę?

Jak Prowadzić Własną Firmę

JPWF

marta

tagline

marta

Chcę szybko informacje na mój email*:

 • o nowych postach i filmach
 • o webinarach i szkoleniach
 • i fragment książki Marty "Własny Biznes. Jak dojść do Sukcesu?" gratis!
 

* Oświadczam, że zapoznałam/em się z zasadami przetwarzania danych osobowych i informacją o administratorze danych osobowych dostępnymi tutaj i zrozumiałem ich treść, a także treść przysługujących mi praw w związku z przetwarzaniem danych. Zrozumiałam/em, że wyrażenie zgody na przetwarzanie danych w celu subskrypcji do newslettera jest dobrowolne i może być w każdym czasie odwołane. Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Martę Woźny – Tomczak prowadzącą działalność gospodarczą pod firmą Marta Woźny – Tomczak PERSONIA z siedzibą w Gdyni w celu subskrypcji do newslettera i kierowania do mnie informacji marketingowych i handlowych za pośrednictwem poczty elektronicznej.

 
Jak rozwinąć biznes za pomocą spotkań grupy Mastermind?

Jak rozwinąć biznes za pomocą spotkań grupy Mastermind?


Opublikowano  07/08/2015


Jak rozwinąć biznes za pomocą spotkań grupy Mastermind?

Problem:

Chcę prowadzić grupę Mastermind / być jej członkiem, o której czytałem tutaj: Jak prowadzić grupę Mastermind?

Jednak, jak ją zorganizować w czasie?

Rozwiązanie:

Grupa Mastermind powinna być prowadzona w ściśle przestrzeganych ramach czasowych. Po pierwsze, jeśli nie ma być organizowana regularnie, nie masz się co do niej dołączać, ani też jej zwoływać. Spotykanie się nieregularne, niejako od czapy, raz z Antkiem, raz z Zenkiem, raz z Genią, to nic innego jak to, co mógłbyś załatwić przy zwykłym spotkaniu przy piwku lub w wersji może bardziej kobiecej – przy malowaniu paznokci.

Jeśli macie sobie dawać wsparcie w w bieżących wyzwaniach i to w mądry sposób – niech spotkania dzieją się regularnie. Musicie się trochę poznać, by nie dublować pytań, tracić czasu na uzupełnianie informacji o sobie i zwykłe pogaduchy.

Jak zamierzasz spełnić wymóg regularności spotkań, tj. minimum raz na miesiąc (a polecam nawet raz na tydzień), przeczytaj punkty niżej.

 

Jak wygląda struktura czasowa dobrze prowadzonej grupy Mastermind?

 

 • Czas na spotkanie wynosi MAKSYMALNIE 90 min. Po tym czasie uwaga się obniża, a czas zaczyna przelatywać między palcami. Idealne spotkanie trwa do 60 minut.

 

 • W pierwszych 5 minutach występuje tzw. Rundka Wdzięczności / Podziękowań. Podczas niej każdy z członków kolejno mówi przez 30-60 sek. za co jest wdzięczny i za co dziękuje. Oceniamy okres od ostatniego spotkania grupy. Np. na moim Mastermindzie takie słowa podziękowania padały: „Jestem wdzięczna za urlop. Było wspaniale„; „Jestem wdzięczna (imię osoby) za pomysł z samolocikiem, pokazującym w sposób graficzny bieżące przychody.” ; „Dzięki za tabelę ewidencji czasu pracy, w Excelu, który sam wszystko zlicza.”

 

 • Kolejne minuty to wymiana wyzwań i problemów (Rundka Wyzwań / Problemów) członków grupy. Również następuje to po kolei, zatem zanim się komuś coś odpowie, wysłuchujemy siebie nawzajem. Ta część trwa około 2 minut na osobę.

 

 • Dopiero teraz dochodzimy do części głównej spotkania – po kolei doradzamy sobie na wzajem: Rundka Rozwiązań. Przykładowo, nasza Rundka Wdzięczności / Podziękowań miała kolejno takich wypowiadających się: Zośka, Aśka, Stefcio, Tomcio. Zatem w Rundce Wyzwań / Problemów mówi kolejno: Zośka, Aśka, Stefcio, Tomcio. I w Rundce Rozwiązań doradzamy najpierw Zośce – doradza Aśka, Stefcio i Tomcio. Mogą też wówczas zadawać pytania, doprecyzowywać, o co chodzi. A potem doradzamy Aśce – oczywiście doradzamy wtedy, jak umiemy doradzić i potrafimy być szczerzy. Bez tego lepiej się nie odzywać. Ta część trwa około 30 – 40 min. Należy uważać, aby nie była dłuższa niż 15 minut/osoba.
 • Ostatnią częścią jest Rundka Podsumowań – każdy przez minutę, w ustalonej już kolejności, mówi co wynosi ze spotkania i co zamierza zastosować w praktyce u siebie w biznesie / życiu prywatnym, a także komu za co dziękuje. Ta część trwa minutę na osobę.

Na koniec miłe rozstanie i – naturalnie – ustalenie kolejnego terminu spotkania grupy Mastermind!

(Fotka z www.freeimages.com)

Zobacz także:

Co trzeba wiedzieć o pieniądzach i co trzeba robić, aby dużo zarabiać?
jak zarabiać pieniądze? jak robić pieniądze?
ZŁOTA DZIESIĄTKA najlepszych wpisów na blogu
najlepsze posty na blogu
Kto nie jest mile widziany na spotkaniu networkingowym?
spotkanie networkingowe zasady
Spodobał Ci się ten artykuł?
Zapisz się do newslettera, a będziesz na bieżąco. W prezencie poradnik o zatrudnianiu pracowników!
 • http://tuszynscy.com Jan

  Właśnie tak. Spotkanie grupy mastermindowej, to coś, na co niecierpliwie czekam cały miesiąc 😉

  • Michał

   Jak znalazłeś chętnych do mastermindowej grupy?

 • http://wp.pl Michał

  Też mamy taką grupę mastermind w Warszawie i widać już po pierwszych spotkaniach jak trudne pytania znajdują łatwe odpowiedzi. Polecam!

  • Andrzej

   Cześc Michał. Prowadzę firme i zakładam kolejną. Wsparcie grupy na pewno by sie przy dało, a i sam mógłbym podsunąc kilka rozwiązań.

   Gdzie takich grup szukać ? Takie grupy jakoś się reklamuja szukają członków ? Jak do Was dołączyc ?