Jak zachować zdrową harmonię w życiu? - Jak prowadzić własną firmę? | Jak prowadzić własną firmę?

Jak Prowadzić Własną Firmę

JPWF

marta

tagline

marta

Bądź na bieżąco!

  • Otrzymuj informacje o nowych artykułach i darmowych szkoleniach prosto na Twoją skrzynkę pocztową.
  • Dołącz do grona moich stałych czytelników*.
 

* Oświadczam, że zapoznałam/em się z zasadami przetwarzania danych osobowych i informacją o administratorze danych osobowych dostępnymi tutaj i zrozumiałem ich treść, a także treść przysługujących mi praw w związku z przetwarzaniem danych. Zrozumiałam/em, że wyrażenie zgody na przetwarzanie danych w celu subskrypcji do newslettera jest dobrowolne i może być w każdym czasie odwołane. Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Martę Woźny – Tomczak prowadzącą działalność gospodarczą pod firmą Marta Woźny – Tomczak PERSONIA z siedzibą w Gdyni w celu subskrypcji do newslettera i kierowania do mnie informacji marketingowych i handlowych za pośrednictwem poczty elektronicznej.

 
Jak zachować zdrową harmonię w życiu?

Jak zachować zdrową harmonię w życiu?


Opublikowano  04/06/2017


Siedzę sobie w Ciuciubabce, w Gdyni. Mam chwilę czasu, by przy pysznej kawie napisać kilka słów o harmonii w życiu, wynikających z moich ostatnich rozmyślań. Cóż, u mnie niedziela to dzień samorozwoju 🙂 Dawanie innym a branie, troszczenie się o innych, a troszczenie się o siebie, realizacja czyichś celów, a realizacja własnych – o tym ten tekst. Zapraszam do lektury rozwojowo – lifestylowej.

 

Jak zachować zdrową harmonię w życiu?

1.Zauważ, że sam definiujesz swoją harmonię.

Nie patrz na innych i na to, co dla nich znaczy fajne, harmonijne życie. Patrz na siebie. Jeśli chcesz podziałać aktywnie, możesz pracować więcej niż inni. Jeśli chcesz więcej odpocząć, możesz codziennie rano wstawać z łóżka o 9.00, chodzić na marsze po plaży, potem na kawę z koleżanką, a potem może do pracy, ale to tylko może, i tylko na 2-3 godziny.

 

Harmonijne życie musi wynikać z Twoich potrzeb i tego, jakie akurat stawiasz sobie cele. Mogą być to cele ambitne i zawodowe – i to jest ok. Mogą to być cele samorozwoju, chęci posłuchania siebie i zwolnienia tempa – i to też jest ok.

 

Zauważ, że cele zmieniają się w życiu, i przychodzą takie momenty, w których chcemy przenosić góry i stać nas na pracę po 12 godzin dziennie, i takie, w których chcemy, by cały dzień masowano nam stopy.

 

Harmonią nie jest sztuczna równowaga dom – praca 50% / 50%. Harmonią nie jest pracowanie jak koleżanka z korpo, albo leżenie do góry brzuchem jak kolega. Harmonią jest to, czego akurat potrzebujesz i w takiej ilości, w jakiej akurat potrzebujesz. A wiesz o tym tylko TY.

 

Nie oglądaj się zatem na innych, a słuchaj siebie i swoich pragnień.

 

2. Harmonia często wynika z przeciwieństw.

Jeśli chcesz więcej dostawać, naucz się więcej dawać. Jeśli chcesz zbierać więcej oklasków, sam szczerze oklaskuj innych. Jeśli chcesz więcej zarabiać, ofiaruj więcej wartości dla świata i bądź mu pomocny.

 

Jeśli chcesz mieć więcej spokoju, to sam siej więcej spokoju wśród innych. Jeśli chcesz dostawać mniej maili, sam wysyłaj ich mniej. (Sprawdź też, co zrobić, by dostawać mniej maili). Jeśli chcesz więcej odpoczywać, pozwól innym wokół Ciebie, by także i oni więcej odpoczywali.

 

Balansowanie pomiędzy dwiema skrajnościami pozwala znaleźć złoty środek. Ale zapewniam Cię, że rzadko kiedy leży on w samym środku. Trzeba poznać dobrze obie skrajności, by poczuć, do której nas bardziej ciągnie w danym momencie życia.

 

3. Harmonii nie zdobywa się przez krytykę i hejtowanie innych, ich sposobu bycia, ich osiągnięć.

Jeśli złościsz się, że Ty czegoś nie masz, a chciałbyś, bo zasługujesz w Twoim mniemaniu, bardziej szkodzisz sobie niż temu drugiemu człowiekowi. Złość, zawiść, zazdrość przede wszystkim niszczą Twoje poczucie wewnętrznego spokoju.

 

Pohamuj się od tego, uwolnij się od tego, doceń to, co masz. Jeśli osiągnięcia innych na Facebooku Cię dołują lub wkurzają, jeśli wiecznie się do kogoś tam porównujesz, nie zaglądaj tam.  Jak nie możesz znieść, że ktoś robi coś lepiej, szybciej, z większym aplauzem innych – cóż, jeszcze masz wiele do nauki na tym świecie.

 

4. Warto dążyć do harmonii, nawet jak dziś Twoje życie jest bardzo chaotyczne.

Nie zniechęcaj się chwilowym brakiem porządku w Twoim życiu. Wszystko jest po coś. Nie ustawaj w poszukiwaniu, w definiowaniu siebie, swoich potrzeb, pragnień, marzeń i celów. Szukaj codziennie. Odkrywaj siebie na nowo. A pewnego dnia zobaczysz – o ile już tak nie jest – że życie, które wiedziesz jest idealnie zharmonizowane. Bo Twoje. I przeżyte świadomie. I świadomie, harmonijnie dla Ciebie i przez Ciebie wykreowane.

Zobacz także:

Co zrobić, by zespół podążał za Tobą? Expose szefa.
expose szefa, przywództwo
Jak ze zwykłego menedżera stać się prawdziwym przywódcą?
menedżer, lider, przywództwo, zarządzanie ludźmi
Jak delegować, zlecać zadania? Miękkie i twarde zasady delegowania.
miękki i twarde zasady delegowania. Jak delegować i zlecać zadania
Spodobał Ci się ten artykuł?
Zapisz się do newslettera, a będziesz na bieżąco. W prezencie otrzymasz webinar "Jak Systematycznie Pracować nad Sobą i Swoim Biznesem 365 dni w roku?"!