Zaczynasz dzień od kawy! To dobrze! Oto 7 zdrowych aspektów picia kawy! - Jak prowadzić własną firmę? | Jak prowadzić własną firmę?

Jak Prowadzić Własną Firmę

JPWF

marta

tagline

marta

Bądź na bieżąco!

  • Otrzymuj informacje o nowych artykułach i darmowych szkoleniach prosto na Twoją skrzynkę pocztową.
  • Dołącz do grona moich stałych czytelników*.
 

* Oświadczam, że zapoznałam/em się z zasadami przetwarzania danych osobowych i informacją o administratorze danych osobowych dostępnymi tutaj i zrozumiałem ich treść, a także treść przysługujących mi praw w związku z przetwarzaniem danych. Zrozumiałam/em, że wyrażenie zgody na przetwarzanie danych w celu subskrypcji do newslettera jest dobrowolne i może być w każdym czasie odwołane. Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Martę Woźny – Tomczak prowadzącą działalność gospodarczą pod firmą Marta Woźny – Tomczak PERSONIA z siedzibą w Gdyni w celu subskrypcji do newslettera i kierowania do mnie informacji marketingowych i handlowych za pośrednictwem poczty elektronicznej.

 
Zaczynasz dzień od kawy! To dobrze! Oto 7 zdrowych aspektów picia kawy!

Zaczynasz dzień od kawy! To dobrze! Oto 7 zdrowych aspektów picia kawy!


Opublikowano  13/07/2016


Lubisz kawę? Pijesz ją często z rana? To dobrze! Bo jeśli wypijasz 1 – maksymalnie 2 filiżanki dziennie, czeka na Ciebie wiele dobrego 🙂

 

7 atutów Twojej ulubionej porannej kawy:

 

1.Kawa poprawia koncentrację i pamięć.

Kofeina z kawy jest wchłaniana przez organizm już po 15 minutach od wypicia. Największe jej stężenie we krwi występuje po 1-2 godzinach od wypicia. Wtedy możemy szaleć – tak z koncentracją, jak i pamięcią.

 

2. Kawa odchudza.

To chyba wszyscy wiemy – kawa przyspiesza przemianę materii. Szczególnie lubi wspomagać nas w metabolizmie tłuszczów i chroni tym samym Twoją wątrobę przed – uwaga – okropne słowo – stłuszczeniem.

 

3. Kawa wspomaga leczenie alergii.

Kofeina obniża stężenie histaminy – substancji biorącej udział w reakcjach alergicznych. U osób chorych na astmę kawa z kofeiną rozszerza oskrzela, przez co zmniejsza częstość i nasilenie ataków duszności.

 

4. Kawa (jak i zielona herbata) zmniejszają ryzyko udaru mózgu.

Są badania potwierdzające hipotezę, że kawa dodatkowo zmniejsza ryzyko zawału serca. Co jak co, ale tego nie wiedziałam wcześniej. Ty wiedziałeś?

 

5. Kawa zapobiega niektórym nowotworom.

A to dlatego, że usprawnia oczyszczenie organizmu ze szkodliwych dla niego toksyn. Wyczytałam jeszcze, że zmniejsza ryzyko choroby Parkinsona i Alzheimera.

 

6. Kofeina jest środkiem przeciwbólowym!

Może pomóc w migrenach. I jeszcze to: pomaga zabezpieczyć zęby przed próchnicą (beka!).

 

7. I coś dla mężczyzn prosto z Onet.pl :

Mężczyźni regularnie pijący kawę – z kofeiną lub bez – mają mniejsze ryzyko zachorowania na agresywnego raka prostaty – sugerują badania przeprowadzone wśród niemal 48 tys. mężczyzn z USA.

 

 

Kiedyś pisałam też o szampanie. Czy wiesz dlaczego zawsze trzeba go mieć w barku?

To jak, co dziś pijemy? 🙂

 

Spragniony kawy lub szampana? Wpadaj tutaj: Możesz Więcej Niż Myślisz!

Zobacz także:

Co zrobić, by zespół podążał za Tobą? Expose szefa.
expose szefa, przywództwo
Jak ze zwykłego menedżera stać się prawdziwym przywódcą?
menedżer, lider, przywództwo, zarządzanie ludźmi
Jak delegować, zlecać zadania? Miękkie i twarde zasady delegowania.
miękki i twarde zasady delegowania. Jak delegować i zlecać zadania
Spodobał Ci się ten artykuł?
Zapisz się do newslettera, a będziesz na bieżąco. W prezencie otrzymasz webinar "Jak Systematycznie Pracować nad Sobą i Swoim Biznesem 365 dni w roku?"!