„Nie kłam. Jeśli na pomysł wpadł Arek, nie przedstawiaj, że Ty jesteś jego autorem.”
„Nie manipuluj. Jeśli nie chcesz jechać na integrację, nie wymyślaj zawiłych powodów, a po prostu powiedz.”
„Przyznaj się do błędu, zamiast zamiatać trudne emocje pod dywan.”
To tylko niektóre hasła z expose lidera, jakie możesz wykorzystać – po odpowiednim przeredagowaniu – w swojej menedżerskiej pracy. Możesz też dodać:
„Cenię, gdy najpierw problem rozwiązujesz samodzielnie, potem konsultujesz z członkami zespołu, a dopiero na koniec – przy braku rozwiązania – pytasz o zdanie mnie jako szefa.”
„Najbardziej lubię, gdy sprawdzasz dokładnie, nawet po trzy razy, zawiłości w umowach, bo wiem, że dzięki temu niczego nie przeoczymy.”
Masz już swoje expose?
Powyższe zdania pochodzą z expose lidera od moich Klientów – szefów zespołów z branży prawniczej, sanitarnej i produkcyjnej. Każde zdanie zostało wypowiedziane na mentoringu 1:1, jaki odbyłam online z szefem_ową, który_a zgłosiła się do mnie, by lepiej budować zespół i rozwijać się jako przywódca.
Cechą dobrego przywódcy jest bowiem i dobre expose, i chęć nieustannego rozwoju, by lepiej służyć ludziom, budować ducha pracy zespołowej oraz wzajemnego wsparcia opartego na zrozumieniu.
Odezwij się do mnie, jak chcesz zweryfikować swoje expose lub stworzyć nowe. Razem opracujemy najlepsze dla Ciebie expose, porozmawiamy o tym, jak je komunikować, jak dostosowywać do realiów rynku i egzekwować.
Jak napisać expose?
Dla niezdecydowanych 🙂 – zostawiam link do kolejnego odcinka podcastu: „Szef bez presji, a firma w dobrych rękach.” Zajrzyj tam po więcej informacji w temacie dobrego expose.
Expose to świetne narzędzie, które wzmaga rozwój cenionych przez Ciebie wartości, jak na przykład: dzielenie się wiedzą, koleżeńska postawa w stosunku do członków zespołu, determinacja w oczekiwaniu na wynik.
W tym odcinku podcastu opowiem o tym, by mówić o Twoim przywódczym celu, o wartościach, jakie cenisz szczególnie i o tych zachowaniach, jakich nie będziesz mógł jako szef_owa tolerować w zespole.
To dobry odcinek, jeśli chcesz nauczyć się budować ducha zespołu, który rozumie osobowość szefa, branżę i gra do jednej bramki.