fbpx

12 sposobów na to, by być zawsze po słonecznej stronie życia.

Posted on 30/cze/2016


Czy wiesz, że osoby optymistyczne więcej zarabiają? Badania mówią, że co najmniej 10 razy więcej od pesymistów. Są też zdrowsze i mają więcej przyjaciół. Jak zostać zatem optymistą, który osiąga fenomenalne wyniki?

 

Jak być zawsze po słonecznej stronie życia?

 

1.Nie spiesz się rano.

Pośpiech z rana, szybkie śniadanie, szybka jazda autem do pracy – to nie sprzyja łapaniu radości.

 

2. Niech praca nie będzie pierwszą rzeczą, jaką wykonasz z rana.

Poświęć choć chwilę na aktywność, którą uwielbiasz. Może być to krótszy spacer z psem, 10 minut ćwiczeń, energetyzujący prysznic czy przejrzenie prasówki. Cokolwiek, co lubisz, co uspokoi umysł, może doda energii, ale przede wszystkim będzie wykonywane bez pośpiechu. Takie działanie powoduje, że to Ty masz kontrolę nad porankiem i całym dniem, a nie on nad Tobą.

3. Nie oglądaj telewizji, tym bardziej wiadomości.

W telewizji przewaga negatywnych informacji w stosunku do pozytywnych jest druzgocąca. Ja nie mam telewizora i dobrze mi z tym. Jeśli się coś dzieje, jest radio i oczywiście Internet. Mam też mamę, która w smsach wysyła mi informacje – oczywiście tuż po wiadomościach w TV – w stylu: „Martusiu, uważaj, jest wysyp kleszczy w lasach. Uważaj na dzieci.” 🙂 Taka mam to skarb, przekaże każdy detal 😉

 

4. Wysypiaj się.

Osoby, które słabo śpią, marudzą. To silniejsze od nich.

 

5. Dbaj o dietę.

Zdrowe jedzenie jest po prostu zdrowsze! Pizza, hamburger z frytkami, smażone kotlety – to wszystko obciąża żołądek, dodaje kalorii. Obciążony żołądek skupia całą energię na sobie. Tym samym zabiera lekkość myślenia. A jeśli jest nam ciężko na ciele, ciężko nam też na duchu. I optymizm maleje.

 

6. Żyj w posprzątanym domu / mieszkaniu.

Układaj rzeczy wokół siebie. Dbaj o czystość i porządek. Tam rodzi się optymizm, bo umysł ma wrażenie kontroli nad rzeczywistością. Jeśli nie czujesz kontroli, to sądzisz, że nic nie zależy od Ciebie. A jeśli nic nie zależy od Ciebie, to będziesz myśleć negatywnie.

 

7. Uśmiechaj się dwa razy częściej.

Nieważne, ile razy się uśmiechasz. Na pewno możesz to robić częściej! Banan na buzi to piękny widok – pokrzepia Ciebie i innych. Działa od razu. Jeśli jest szczery, to nie ma żadnych efektów ubocznych.

 

8. Rób 3 przerwy w ciągu dnia.

Na co te przerwy? Na zebranie myśli. Na wyciszenie. Na podziękowanie w myślach za dobre rzeczy z danego dnia.

Nie muszą być długie, mogą trwać 2-3 minuty. Ważne, by były.

 

9. Trzymaj się z ludźmi, którzy nie marudzą.

Trzymaj się z tymi, którzy na każdy problem reagują w stylu: „Dam radę”, a nie w stylu: „To mnie zabije”. Jeśli ktoś narzeka, smęci, marudzi, widzi przysłowiową szklankę w połowie pustą – odpuść sobie takie towarzystwo.

 

10. W każdym problemie szukaj czegoś dobrego dla siebie.

Każdy problem niesie dla nas pewną lekcję. Znajdź ją. W każdej trudnej sytuacji skup się na tym, by szukać szans.

 

11. Dbaj o swoje ciało.

Ruszaj się. Biegaj, skacz, wspinaj się po górach. Chodź na masaże. Rób maseczki na twarz i peelingi na całe ciało – także, gdy jesteś facetem. Dbaj o siebie. Zadbany człowiek ma lepsze samopoczucie i lepiej odbierany jest przez innych.

 

12. Zaufaj Opatrzności.

Na świecie wszystko jest poukładane, nawet jak czasem tego nie rozumiesz. Wszystko ma swój sens, każda rzecz dzieje się z jakiegoś powodu. Zaufaj Opatrzności, ona Cię poprowadzi.

 

 

A Ty jakie masz sposoby na bycie po słonecznej stronie życia?

 

 

 

 

Submit a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *