fbpx

4 ekspertów i ich sposoby na efektywne delegowanie zadań

Posted on 28/kw./2017


Jak wyjechać na urlop i być spokojnym o losy firmy, o płatności, o nowe zlecenia i realizację dotychczasowych zamówień? Specjalnie dla Ciebie – uczestnika mojego webinaru – zapytałam o to czterech ekspertów. Oto przed Tobą ich sposoby na skuteczne delegowanie zadań.
 

Jak efektywnie delegować zadania i egzekwować ich wykonanie?

 

Marta Marzec

Dyrektor Poradni dietetycznych Mój dietetyk, MójDietetyk.pl

„Better done than perfect” – ta dewiza przyświecała zawsze mi w delegowaniu zadań. Nie oczekuję od pracowników perfekcjonizmu, ale rzetelności i terminowości w realizacji powierzanych im zadań, i taką postawę wszystkim menadżerom polecam.

 

Łukasz Tomczak

Software House i Agencja SEO Tomsky, Tomsky.pl

Osobiście deleguję za pośrednictwem maila lub systemu przeznaczonego do zarządzania zadaniami (np. Asana). Moim zdaniem najważniejsze w delegowaniu jest dobranie własnej wypracowanej metody. Wypróbuj kilka metod i wybierz ten mechanizm, który będzie dla Ciebie najwygodniejszy i zagwarantuje, że zadania będą przekazane jednoznacznie – zminimalizujesz niedopowiedzenia i zaoszczędzisz sobie nerwów. Ostatecznie, delegowanie zadań ma ułatwiać życie i pracę.

 

Agata Śliwińska

Psycholog, agata@sliwinska.com

W przypadku jednoosobowej działalności istotne jest zlecanie zadań (tj. prowadzenie księgowości czy kampanii marketingowych) firmom zewnętrznym. Poświęć chwilę na znalezienie dobrego wykonawcy, popytaj wśród znajomych. Współpracując ze sprawdzonymi ludźmi oszczędzam czas i unikam potencjalnych błędów. A co więcej, mogę skupić całą swoją uwagę na rozwoju mojej firmy!

 

Anita Łazuta

Specjalista HR i Trener, Personia.pl

Jeśli delegujesz zadania rutynowe, pomyśl o utworzeniu odpowiednich procedur, lub dokumentu FAQ. Do opisanych szczegółowo zadań, dodaj najczęściej pojawiające się pytania (możesz zlecić przygotowanie takiego dokumentu stażyście). Ustal, że zanim ktoś do Ciebie przyjdzie z problemem, najpierw poszuka rozwiązania w FAQ. Pamiętaj, by uzupełniać ten dokument na bieżąco – dodając odpowiedzi na pojawiające się pytania i rozwiązania ewentualnych problemów. W ten sposób zaoszczędzisz czas na wdrażaniu nowych osób w wykonanie danych zadań.

 
PS. Na fotce u góry jestem ja i mój 20-ty km na rowerze w 32-stopniowym upale! Tego dnia zrobiłam jeszcze 5 km biegu, a następnego – nikt mnie nie mógł ruszyć znad basenów 😉 Za mną, w tle cudowna Teneryfa, gdzie spędzam Majówkę.
 
A Ty, jeśli chcesz, żeby Ci się dobrze wiodło, bądź ze mną na Możesz Więcej Niż Myślisz 2017. I koniecznie zabierz bliską Ci osobę! – czy wiesz, że tylko do dzisiaj (02.05.2017) do 22 możesz to zrobić 50% taniej? Spiesz się!
 

Submit a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.