5 extra powodów, by założyć firmę w lubuskim :) - Jak prowadzić własną firmę? | Jak prowadzić własną firmę?

Jak Prowadzić Własną Firmę

JPWF

marta

tagline

marta

Bądź na bieżąco!

  • Otrzymuj informacje o nowych artykułach i darmowych szkoleniach prosto na Twoją skrzynkę pocztową.
  • Dołącz do grona moich stałych czytelników*.
 

* Oświadczam, że zapoznałem/am się z zasadami przetwarzania danych osobowych i informacją o administratorze danych osobowych dostępnymi tutaj i zrozumiałem/am ich treść, a także treść przysługujących mi praw w związku z przetwarzaniem danych. Zrozumiałem/am, że wyrażenie zgody na przetwarzanie danych w celu subskrypcji do newslettera jest dobrowolne i może być w każdym czasie odwołane. Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez firmę Personia Sp. z o.o. Sp. k. z siedzibą w Gdyni w celu subskrypcji do newslettera i kierowania do mnie informacji marketingowych i handlowych za pośrednictwem poczty elektronicznej.

 
5 extra powodów, by założyć firmę w lubuskim :)

5 extra powodów, by założyć firmę w lubuskim :)


Opublikowano  18/06/2018


Województwo lubuskie rozpoczęło kampanię promocyjną pod hasłem „Siła przyciągania”. Kojarzone przez wiele lat głównie z przemysłem przetwórstwa drewna oraz wspaniałymi krajobrazami i czystą przyrodą, chce pokazać swoje nowoczesne oblicze.

 

 

Dlaczego warto założyć i prowadzić tam firmę?

 

  1. Będzie się to mogło opłacać finansowo, choćby ze względu na dofinansowanie.

 

W ramach funduszy europejskich województwo dysponuje pulą aż 0,9 mld EUR. Są to środki przeznaczone m.in. na dofinansowanie szkoleń dla pracowników, doposażenia miejsca pracy, wsparcie zatrudnienia osób bezrobotnych.

Ja korzystałam z podobnej pomocy nie raz w Personii – i nawet przedarłam się dość sprawnie przez papierologię 🙂 Pracownik, na którego uzyskałam dofinansowanie, pracuje z nami do dziś!

 

  1. Lubuskie w prezencie dla przedsiębiorcy oferuje … ulgi podatkowe 🙂

Do zagospodarowania w lubuskim pozostaje ponad 1300 ha uzbrojonych terenów inwestycyjnych, gdzie dodatkową zachętą jest możliwość skorzystania z ulg podatkowych.  Inwestujący w lubuskim mogą wnioskować o zwolnienie z podatku CIT oraz dodatkowe ulgi w ramach podatków lokalnych na okres 7 lat. Nie bez znaczenia jest też ułatwiony dostęp do specjalnych stref ekonomicznych.

 

  1. Prężny rozwój – tutejsze środowisko wspiera dynamicznych i kreatywnych przedsiębiorców.

Ekonomia województwa rozwija się w szybkim tempie. W ciągu ostatnich 16 lat jego PKB wzrosło ponad dwukrotnie, zaś liczba firm – o 30%. Ulokowało się tu wiele firm, które produkują m.in. podzespoły do samochodów – filtry cząstek stałych, złącza do pneumatycznych układów hamulcowych (ma tu swój zakład jedyny polski i piąty producent w Europie), a z pojazdów specjalistycznych – oczyszczarki płyt lotniskowych (trzeci europejski producent). Łącznie pięć globalnych koncernów zlokalizowało w Gorzowie Wlkp., Nowej Soli, Świebodzinie i Żarach swoje zakłady, produkujące części i akcesoria motoryzacyjne.

 

Najdynamiczniej rozwijającą się branżą jest IT – działają tu firmy, które oferują rozwiązania w zakresie płatnej telewizji cyfrowej i interaktywnej (ponad 200 patentów i ponad 50 milionów sprzedanych urządzeń oprogramowania dla Internetu rzeczy, oprogramowania dla biznesu i systemy ERP, wspomagania zarządzania majątkiem sieciowym oraz systemy lokalizacji obiektów w czasie rzeczywistym (RTLS).

 

Co ciekawe, zielonogórscy informatycy przy wsparciu naukowców z tamtejszego Uniwersytetu opracowali system kryptograficzny do zastosowań w teleinformatyce, e-usługach i systemach elektronicznego obiegu dokumentów. Opracowują także rozwiązania usprawniające pracę w logistyce dla międzynarodowych przedsiębiorstw handlowych i transportowych oraz w sektorze inżynierii elektronicznej, telematyki i branży kosmicznej.

 

  1. Do lubuskiego docierają dobre firmy szkoleniowe 🙂

Byliśmy i my! W Zielonej Górze na konferencji dla ponad setki menedżerów i przedsiębiorców „Nowoczesne Techniki Sprzedaży” miałam wystąpienia obok takich gwiazd jak Szymon Hołownia czy Michał Zawadka.

 

  1. A po pracy – jest gdzie odpocząć!

Lubuskie to nie tylko ciekawe miejsce do prowadzenia biznesu, ale także i odpoczynku – jest jednym z najgęściej zalesionych terenów w Polsce, może pochwalić się czystymi jeziorami (których jest pół tysiąca!) i rzekami. Zalesienie sięga 50%, a w tym są 2 parki narodowe, 8 krajobrazowych i 64 rezerwaty przyrody.

 

Może warto rzucić wszystko i wyjechać w lubuskie? 🙂 Check and see it here! https://investinlubuskie.pl

 

 

Zobacz także:

Legalne zatrudnianie cudzoziemców. O czym warto pamiętać?
Legalne zatrudnianie cudzoziemców - o czym warto pamiętać?
Przywództwo a zarządzanie w biznesie
Od etatowca do przedsiębiorcy. Poznaj historię sukcesu Grzegorza
Spodobał Ci się ten artykuł?
Zapisz się do newslettera, a będziesz na bieżąco. W prezencie otrzymasz webinar "Jak Systematycznie Pracować nad Sobą i Swoim Biznesem 365 dni w roku?"!