fbpx

5 extra powodów, by założyć firmę w lubuskim :)

Posted on 18/cze/2018


Województwo lubuskie rozpoczęło kampanię promocyjną pod hasłem „Siła przyciągania”. Kojarzone przez wiele lat głównie z przemysłem przetwórstwa drewna oraz wspaniałymi krajobrazami i czystą przyrodą, chce pokazać swoje nowoczesne oblicze.

 

 

Dlaczego warto założyć i prowadzić tam firmę?

 

  1. Będzie się to mogło opłacać finansowo, choćby ze względu na dofinansowanie.

 

W ramach funduszy europejskich województwo dysponuje pulą aż 0,9 mld EUR. Są to środki przeznaczone m.in. na dofinansowanie szkoleń dla pracowników, doposażenia miejsca pracy, wsparcie zatrudnienia osób bezrobotnych.

Ja korzystałam z podobnej pomocy nie raz w Personii – i nawet przedarłam się dość sprawnie przez papierologię 🙂 Pracownik, na którego uzyskałam dofinansowanie, pracuje z nami do dziś!

 

  1. Lubuskie w prezencie dla przedsiębiorcy oferuje … ulgi podatkowe 🙂

Do zagospodarowania w lubuskim pozostaje ponad 1300 ha uzbrojonych terenów inwestycyjnych, gdzie dodatkową zachętą jest możliwość skorzystania z ulg podatkowych.  Inwestujący w lubuskim mogą wnioskować o zwolnienie z podatku CIT oraz dodatkowe ulgi w ramach podatków lokalnych na okres 7 lat. Nie bez znaczenia jest też ułatwiony dostęp do specjalnych stref ekonomicznych.

 

  1. Prężny rozwój – tutejsze środowisko wspiera dynamicznych i kreatywnych przedsiębiorców.

Ekonomia województwa rozwija się w szybkim tempie. W ciągu ostatnich 16 lat jego PKB wzrosło ponad dwukrotnie, zaś liczba firm – o 30%. Ulokowało się tu wiele firm, które produkują m.in. podzespoły do samochodów – filtry cząstek stałych, złącza do pneumatycznych układów hamulcowych (ma tu swój zakład jedyny polski i piąty producent w Europie), a z pojazdów specjalistycznych – oczyszczarki płyt lotniskowych (trzeci europejski producent). Łącznie pięć globalnych koncernów zlokalizowało w Gorzowie Wlkp., Nowej Soli, Świebodzinie i Żarach swoje zakłady, produkujące części i akcesoria motoryzacyjne.

 

Najdynamiczniej rozwijającą się branżą jest IT – działają tu firmy, które oferują rozwiązania w zakresie płatnej telewizji cyfrowej i interaktywnej (ponad 200 patentów i ponad 50 milionów sprzedanych urządzeń oprogramowania dla Internetu rzeczy, oprogramowania dla biznesu i systemy ERP, wspomagania zarządzania majątkiem sieciowym oraz systemy lokalizacji obiektów w czasie rzeczywistym (RTLS).

 

Co ciekawe, zielonogórscy informatycy przy wsparciu naukowców z tamtejszego Uniwersytetu opracowali system kryptograficzny do zastosowań w teleinformatyce, e-usługach i systemach elektronicznego obiegu dokumentów. Opracowują także rozwiązania usprawniające pracę w logistyce dla międzynarodowych przedsiębiorstw handlowych i transportowych oraz w sektorze inżynierii elektronicznej, telematyki i branży kosmicznej.

 

  1. Do lubuskiego docierają dobre firmy szkoleniowe 🙂

Byliśmy i my! W Zielonej Górze na konferencji dla ponad setki menedżerów i przedsiębiorców „Nowoczesne Techniki Sprzedaży” miałam wystąpienia obok takich gwiazd jak Szymon Hołownia czy Michał Zawadka.

 

  1. A po pracy – jest gdzie odpocząć!

Lubuskie to nie tylko ciekawe miejsce do prowadzenia biznesu, ale także i odpoczynku – jest jednym z najgęściej zalesionych terenów w Polsce, może pochwalić się czystymi jeziorami (których jest pół tysiąca!) i rzekami. Zalesienie sięga 50%, a w tym są 2 parki narodowe, 8 krajobrazowych i 64 rezerwaty przyrody.

 

Może warto rzucić wszystko i wyjechać w lubuskie? 🙂 Check and see it here! https://investinlubuskie.pl

 

 

Submit a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *