fbpx

6 mitów, które stoją na drodze do sukcesu

Posted on 18/mar/2017


Obalamy największe mity sukcesu. Krótko i zwięźle.

 

 

Poznaj 6 mitów, które stoją na drodze do sukcesu!

MIT1: Wiara w to, że wystarczy chcieć.

Trzeba i chcieć, i działać. I korygować swój tor podczas nieuniknionych porażek. Trzeba mieć też trochę szczęścia – ale to szczęście można prowokować odpowiednim działaniem.

 

MIT 2: Można robić wiele rzeczy na raz.

Sukces nie lubi się rozdrabniać. Aby go osiągnąć, skoncentruj się na jednej rzeczy. Podporządkuj inne działania biznesowe pod to jedno, główne, które Cię najbardziej prowadzi do przodu.

 

MIT 3: Dyscyplina jest kluczem do sukcesu.

Dyscyplina jest mega ważna, ale kluczem do sukcesu jest myślenie i podyktowane nim działanie. Podtrzymywanie w sobie zachowań, które niegdyś były potrzebne, ale dziś już nie są, jest bezsensu. Jak nudzi Cię czytana książka, która niewiele wnosi, odłóż ją na półkę, a nie czytaj dla świętego spokoju czy zwyczajnego dokończenia spraw. Nie ma sensu kończyć spraw, które prowadzą donikąd.

 

MIT4: Trzeba być pierwszym.

W życiu nie trzeba być pierwszym, by odnieść sukces. Ani Intel nie był pierwszy ze swoimi procesorami, ani Apple z pomysłem telefonu dotykowego. Ty też nie musisz być pierwszy.

Pierwsi bardzo często mają pod górkę, a wygrywają Ci, którzy bacznie obserwują i atakują z drugiej lub nawet dalszej pozycji.

 

MIT5: Sukces osiąga się w pojedynkę.

Nigdy. Za sukcesem stoi albo sztab ludzi, albo wspaniały mentor, albo mama i tata, którzy fenomenalnie wychowali swe dziecko. Spektakularne sukcesy jednej osoby to efekt wielu lat pracy wykonanej przez wielu ludzi.

 

MIT6: Sukces jest wspaniały.

Nie dla każdego, bo wielki sukces może przytłoczyć. Na niego trzeba się zatem naprawdę dobrze, mentalnie przygotować.

 

To jak? Przygotowany? Jeśli nie, to zajrzyj do posta o tym, jak wykorzystać podświadomość w osiąganiu sukcesów.

A jeśli, hmm, cóż, idziesz po trupach do celu, to może warto byś przeczytał ostatnie słowa Steve’a Jobsa?

Submit a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.