fbpx

9 zasad fenomenalnego przywództwa – i wszystkie je możesz posiąść!

Posted on 13/paź/2017


No to lecimy!

 

9 zasad fenomenalnego przywództwa:

1.Ludzie cenią Cię za to, kim jesteś, nie za to co masz.

Ludzie cenią Cię nie ze względu na Twoje stanowisko, nie ze względu na sympatię kierowaną w stosunku do Ciebie czy na to, co fizycznie posiadasz. Cenią Cię za to, kim jesteś. 

 

2. Ty cenisz ludzi za to, kim są.

Widzisz w ludziach coś więcej niż ich raporty, projekty, niż ich telefony wykonywane do klientów. Widzisz coś więcej niż zwykłą sympatię do kogoś, bo też lubi sporty ekstremalne i byliście 2 razy na piwie po pracy. Cenisz ludzi nie tylko za to, co robią, ale przede wszystkim za to, jacy są.

 

3.Znasz swoje mocne strony.

Wiesz, w czym jesteś dobry. Wiesz, w czym jesteś najlepszy i nie masz sobie równych. I umiesz o tym mówić z adekwatną dumą.

Dalej! Codziennie  – codziennie!! – wykorzystujesz ten talent, te mocne strony do przewodzenia innym i robisz z nich pożytek. Żadna z Twoich mocnych stron nie marnuje się w biznesie, w domu, w pracy. Żadna nie jest zapomniana.

 

4. Znasz swoje ograniczenia.

Masz adekwatny obraz tego, czego nie umiesz, w czym jesteś słaby. Nie mydlisz oczu – ani sobie, ani innym.

I dalej – szukasz sposobów na wzmocnienie tych słabszych obszarów u siebie, a także ludzi wokół Ciebie, którzy w tych właśnie aspektach są o niebo lepsi. I umiesz ich za to docenić.

 

5. Przyjmujesz do zespołu ludzi lepszych od siebie.

Pracujesz z najlepszymi – i uwaga!! – nie tylko z najlepszymi klientami, ale przede wszystkim z najlepszymi fachowcami w Twoim zespole. Nie boisz się ludzi szybszych od Ciebie czy bardziej kompetentnych w danych dziedzinach.

Nie boisz się rywalizacji o wiedzę w swoim zespole i nie masz na nią monopolu.

 

6. Przewodzisz, by rozwijać i troszczyć się o innych – nie zaś o swoje ego.

Najlepsi przywódcy inwestują w ludzi.

Nie da się tego lepiej powiedzieć.

 

7. Twoje ego i Twoje ambicje są ogromne – ale w zakresie rozwoju firmy czy działu. Nie swojego interesu.

Bardzo ważny punkt przywódczy (!), na który uwagę zwróciły badania Jima Collinsa. Wielcy przywódcy mają gigantyczne ambicje – ale ambicje dotyczące ich firm, projektów, działów, a nie ich samych.

Wielcy przywódcy są skromni i pokorni w duchu, ale fenomenalnie waleczni, gdy mają stać na czele zespołu czy projektu. To ludzie, dla których komplement – „jesteś wspaniały” – ma mniejszą zdecydowanie moc niż słowa – „”ależ to wspaniały projekt!”.

 

8. I tak między Bogiem a prawdą – zawsze widzisz coś, co Ty sam mógłbyś zrobić lepiej.

Jak wynika z badań – dobry przywódca nigdy nie czuje, że coś, co wychodzi z jego rąk, jest zrobione idealnie. Często trapią go wewnętrzne frustracje, że przecież mogło być lepiej. Że mógł coś sam zrobić lepiej.

 

9. Jesteś w ciągłym, przywódczym ruchu.

Dobry lider ciągle trzyma tempo i nie spuszcza z tonu – nie pobłaża ani sobie, ani ludziom, którym przewodzi. jest samodzielny. W obliczu klęski – działa. W obliczu sukcesu – działa. W obliczu choroby czy osobistego problemu – działa. W obliczu wyzwania – działa. W obliczu każdej jednej jedynej przeszkody czy okoliczności -cóż, …  działa.

 

Dobry lider zawsze działa.  Dlatego właśnie jest liderem.

 

Po więcej o przywództwie – zapraszam na mój bezpłatny webinar w dniu 24.10.2017r. – zapisz się teraz!

 

 

Submit a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *