fbpx

Ciągle do Ciebie dzwonią, piszą i coś chcą? Zmień to!

Posted on 27/kwi/2023


Masz telefon rozgrzany do czerwoności i skrzynkę mailową pełną wiadomości, na które trzeba odpisać? A może klienci czy współpracownicy piszą do Ciebie po godzinach pracy, licząc, że szybko odpowiesz im na służbowe pytania w mediach społecznościowych?

 

Gdy jesteś menedżerem lub szefem firmy i masz pełno kontaktów, to świetnie. Gorzej jednak gdy te kontakty, często przemiłe i niekiedy bardzo ważne – załatwiane są nieustannie przez Ciebie. Wtedy nie wyrabiasz się ze swoimi własnymi sprawami i wtedy też wiadomości się gubią. Jest tego po prostu za dużo.

 

Na szkoleniach i mentoringu 1:1 rekomenduję wówczas menedżerom i przedsiębiorcom:

 

1) ustalenie okienka na pracę własną (na przykład co drugi dzień od 9.00 do 10.00). Wyłączasz wówczas telefon i jesteś niedostępny.

 

2) ustawienie autorespondera w mailu, który ma treść sugerującą Twoją niedostępność w danym dniu / tygodniu pracy (nie jesteś na urlopie, ale podczas tej niedostępności pracujesz nad zaległościami itp.)

 

3) posłuchanie mojego najnowszego odcinka podcastu: Szef bez presji, czyli firma w dobrych rękach. Tam poznasz ZNACZNIE więcej ciekawych technik.

 

Dobry szef umie zadbać o zadania innych, tak samo jak umie zadbać o swoje zadania. Czasem trzeba przyjść na mentoring, czasem na szkolenie, by się tego lepiej nauczyć, czasem wystarczy posłuchać podcastu.

 

 

Myślisz, że warto posiąść taką umiejętność, by patrzeć na swoją dyspozycyjność z takim samym szacunkiem, jak na dyspozycyjność innych?

Submit a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *