fbpx

Co jest ważne przy zatrudnianiu pracownika / poszukiwaniu nowej pracy?

Posted on 7/sty/2016


Problem – wyzwanie:

Jak czytać CV? Jak sprawdzić kandydata i zweryfikować jego kompetencje, by wiedzieć, że to, co sam o sobie twierdzi, może być przydatne w mojej firmie. I z drugiej strony – jak pisać CV, by zwiększyć swoje szanse na zaproszenie na rozmowę kwalifikacyjną. Porady te i inne, a przede wszystkim zaskakujące (szokujące!) fakty znajdziesz w tym krótkim, ale treściwym wystąpieniu:

Rozwiązanie:

Ten filmik idealnie oddaje rolę intuicji w zatrudnianiu ludzi. I przekazuje prawdę, o jakiej pisałam częściowo już wcześniej. Na przykład o tym, jakich pułapek w zatrudnianiu pracowników unikać, jakich błędów w rekrutacji nie popełniać i dlaczego cenię sobie osoby po AWFie.

Wskazówki dotyczące poszukiwania pracy i zatrudniania pracowników:

 

Film jest po angielsku, ale też takie moje noworoczne postanowienie – by czasem nagrać / napisać coś w tym języku. I zobaczyć, co się zadzieje. Dla osób słabo znających angielski – zapewniam, że Regina Hartley mówi wolno, a dzięki obrazkom wiele można się domyśleć.

A jak jest u Ciebie? Też pracowaliście jako kelnerzy? Tak zaczynał mój mąż. Pracował też na kasie w Tesco. A ja myłam okna i sprzedawałam śliwki 😉 Doświadczenia takie, że aż łezka w oku się zakręciła. Jak Ty zaczynałeś?

Źródło filmiku podane w samym filmiku. A fotka z www.gratisography.com.

1 Comment

Submit a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.