fbpx

Czego dowiedziałam się na spotkaniu z osobistą stylistką? 7 ciekawych faktów.

Posted on 5/paź/2016


Zrobiłam to. Spotkałam się z osobistą stylistką, by lepiej wyglądać do kamery, na spotkaniu z klientem i na szkoleniu. Czego ciekawego się dowiedziałam, a przydać się może każdej kobiecie? Oto 7 ciekawych informacji.

 

Stylistka personalna i jej 7 ciekawych faktów nt. wizerunku kobiety biznesu:

 

1.Kobieta w biznesie może mieć 3 dodatki.

Czyli u mnie okulary, zegarek i kolczyki. Jeśli chcę założyć korale, albo wisiorek, albo bransoletkę, muszę zdjąć kolczyki / zegarek. Okularów nie zdejmuję, bo nie lubię soczewek.

 

2.Najlepsza pomadka / błyszczyk do kamery  i zdjęć to:

Max Factor LIPFINITY. Mnie niebawem zobaczycie w kolorze 335 🙂 Uwaga! Ponoć nie zmywa się w ciągu dnia i zostaje na pełne 12 godzin!

 

3. Wszystkie koszule i bluzki należy wkładać do środka.

Do spodni lub do spódnicy. To rada dla kobiet z moim wzrostem i o podobnej do mnie figurze. Przód bluzki zawsze włożony, tył zależy od upodobania.

 

4.Torebka do biznesu musi być sztywna.

Musi stać sama i wielkością przypominać A4. Model miękkiej torebki typu kuferek odstawiamy na czas po pracy.

 

5. Gdy buty płaskie, to tylko lakierki.

Jeśli nie lubisz szpilek, może być płaska podeszwa, ale niech but się elegancko świeci.

 

6. Kołnierz w bluzce musi być maksymalnie sztywny.

Musi też przylegać do szyi. Nie wywijamy go na marynarkę, ma zostać w środku.

 

7. I jeszcze jeden fakt prosto z przymierzalni:

Jak coś mierzymy, to zawsze coś do czegoś. Ja byłam wczoraj w dżinsach, i musiałam parę razy zakładać czarne materiałowe spodnie, tylko po to, by zobaczyć, czy pasuje do nich wybrana bluzka.

 

A jak oceniam samo spotkanie?

Było zabawnie i bardzo męcząco (!). Przynajmniej dla kogoś, kto nie lubi się przebierać. Przeczytaj post w tym temacie  🙂 A już w tym miejscu dziękuję Kasi i Kasi (z Wysokiej Szpilki) za pomoc i wieeelkie zaangażowanie. Muszę przyznać, że obie były niesamowicie wytrwałe w poszukiwaniu dla mnie ubrań idealnych.

 

A co teraz zmienię u siebie?

Wszystko powyższe i parę jeszcze innych elementów. I choć zmiana zapewne nastąpi powoli, bo nowa garderoba nie buduje się sama, liczę, że będzie to dla mnie dobra odmiana.

 

Kto jeszcze ciekawy opinii o spotkaniu z personalną stylistką? Piszcie w komentarzach, odpowiem na pytania:)

 

Chcesz więcej o wizerunku? Zajrzyj tutaj:

Kreowanie wizerunku – 7 faktów, które pomogą Ci lepiej wyglądać.

Jak ubrać się na spotkanie handlowe?

10 rażących błędów w etykiecie biznesowej.

2 komentarze

  1. Ciekawy post i myślę, że dla wielu przydatny. Ja nieskromnie powiem, że jakoś tak sama z siebie spełniam 6 pkt. 7 pkt jedynie gdy jestem w domu i patrze czy coś na pewno pasuje do czegoś, W sklepie w przymierzalni to nie buszuje np w poszukiwaniu czarnych spodni gdy kupuje biała koszulę, ale przymierzam zawsze marynarkę z koszulą żeby wiedzieć jak pasuje bluzka do marynarki. W swojej szafie mam aż 3 marynarki ( wiem wiem co teraz myślicie) ale nie lubię wyglądać kościołowo czy jak dziecko na rozpoczęcie roku szkolnego 😀 Ale wiadomo, są prace które wymagają takiego stroju i nie ma wyproś 🙂

    Post a Reply
  2. To cenne rady, minimalizm zawsze jest w cenie, zwłaszcza w biznesie. Nie byłam nigdy na osobistej. prywatnej konsultacji ze stylistką, ale pisałam kiedyś o tym artykuł.

    Post a Reply

Submit a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.