fbpx

Czego przedsiębiorca nigdy nie powinien robić w weekend?

Posted on 14/wrz/2015


Czego przedsiębiorca nigdy nie powinien robić w weekend?

 

Zabawny tytuł na posta, a jednak. Oto lista rzeczy, których – przestrzegam – nie wolno Ci robić w weekend, jeśli prowadzisz swoją firmę lub zarządzasz zespołem!

1. Spotykać się z toksycznymi dla siebie osobami, takim co narzekają na pracę, na szefa, na zarobki. Takich omijamy szerokim łukiem, bo mają wielki dar wysysania energii i entuzjazmu, tak potrzebnego nam na co dzień.

 

2. Omijamy też zazdrosnych i zawistnych kolegów, którzy patrząc na Twój samochód, pierścionek czy grono znajomych dostają wytrzeszczu gałek i obrażają się, a nade wszystko muszą ostentacyjnie pokazać innym, że też są ważni i bogaci, i najlepsi.

 

3. Nie myślimy też negatywnie o nadmiarze obowiązków, które czekają od poniedziałku, nie wyprzedzamy faktów. Czeka na Ciebie trudna rozmowa na początku tygodnia? No to co z tego?! Ile jeszcze takich odbędziesz w swoim życiu? Wyluzuj, bo martwiąc się do przodu każdy weekend będzie do bani.

 

4. Nie czytamy poczty służbowej, nie sprawdzamy, co tam robi nasza konkurencja na fejsie. Im mniej internetu, tym lepiej! Tam często czają się wrogowie naszego udanego weekendu. Lepiej wyjść do ludzi, na spacer, na imprezę, do kina, na basen, na golfa … . Odłóż komputer!!!

 

5. Nie udawaj kogoś, kim nie jesteś. Zaproszony na imprezę? Wyjdź z roli szefa firmy, włóż inne ciuchy, miej odwagę zrobić coś, co w pracy przed klientem byłoby nie do pomyślenia. Szef też człowiek, a jak jest potrafi się dostosować do sytuacji, będąc cały czas sobą, to znaczy, że jeszcze kumaty.

 

6.  Nie sprzątaj, no chyba, że Cię to uspokaja  – bo przyznam się, że mnie czasem to uspokaja, jak mam nadmiar energii z rana, a jeszcze nie chce mi się z domu wychodzić:) Sprzątamy najlepiej w tygodniu, albo mamy kogoś, kto nam pomaga 🙂

 

7. Nie stój i nie czekaj, aż miły weekend sam do Ciebie przyjdzie. Weekendy trzeba planować, tak samo, jak planujesz dzień roboczy. Nieudany weekend to często niezaplanowany weekend, chaotyczny i rozlazły. Podczas takiego weekendu nawet niedziela wieczór może być trudna do zniesienia. A rano wstać do roboty, to jeszcze gorzej. W weekend gromadź miłe wspomnienia – wyjeżdżaj, rób fotki, spotykaj się z przyjaciółmi, zjedz coś pysznego. (I w dni robocze również tak działaj!) Weekend to nie inna rzeczywistość! To tylko więcej czasu na coś superowego.

 

A czego Ty nie chcesz robić w weekend? Let me know!

 

( O tym, czego nigdy nie robi się w poniedziałek, przeczytasz tutaj: Czego przedsiębiorca nigdy nie powinien robić w poniedziałek? )

 

(fotka z freeimages.com)

3 komentarze

 1. 8. Nie dzwoń do pracowników ani podwykonawców – szanuj ich wolny czas.
  10. Zrób wszystko by nie być dla kogoś osobą z punktu pierwszego tej listy. Poza weekendem też.
  🙂

  Własny biznes to dyspozycyjność, elastyczność i rosnące codzienne tempo pracy. Szukania równowagi w życiu szefa nie odkładam na weekend, pamiętam żeby znaleźć sobie codzienną chwilę weekendu, cokolwiek: sport, spacer, gotowanie, chwila medytacji, nienaruszalny czas z dziećmi. Nawet Mickiewicz miał w zwyczaju czasem spać i coś zjeść (niewiarygodne, wiem, ale tak podobno miał).

  Post a Reply
  • Taaak, ja też na urlopie właśnie jestem 🙂

   Post a Reply
  • Dodałbym 8b Nie odbieraj połączeń od klientów, naucz ich aby także szanowali Twój czas. Oczywiście od poniedziałku należy oddzwaniać 😉 .

   Post a Reply

Submit a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *