fbpx

„Cztery tysiące tygodni” – Oliver Burkeman

Posted on 26/sty/2023


Może jesteś przepracowany_a? Może nie wiesz, jak w ciągu jednego dnia ogarnąć zadania w pracy, tak by ze wszystkim zdążyć, a wieczorem mieć jeszcze siły na trening albo czytanie książki, oczywiście po tym, jak pobawisz się z dziećmi?


W XXI wieku zaczęliśmy od siebie wymagać ponad normę. Wielu pracowników, a już na pewno menedżerów czy specjalistów – profesjonalistów w swym fachu, w okresie trudnej wytężonej pracy bierze na siebie zbyt wiele. Należysz do tej grupy?

Zajrzyj koniecznie do pozycji: „Cztery tysiące tygodni”, napisanej przez Oliver’a Burkeman’a. Na książkę tę trafiłam przygotowując się na mentoring 1:1 z przedsiębiorcami i menedżerami, którzy stawiali sobie ZBYT ambitne cele. Brzmi boleśnie, bo niejeden szef firmy chce zdobywać nowe rynki kosztem swojego zdrowia oraz rodziny, a niejeden menedżer chce zarabiać więcej, by utrzymać rodzinę i obecny standard życia.

A co jeśli to błędne koło, które zamiast pomagać żyć lepiej i szczęśliwiej – powoduje frustrację, problemy zdrowotne i wieczne poczucie braku spełnienia?

Ta książka rozbija bank, bo:

  • nakazuje Ci pogodzić się z naturalnym ograniczeniami, jakimi jest nasza własna wydolność
  • przedstawia historycznie to, dlaczego rozwój gospodarki i świata odbija się czkawką na przeciętnym człowieku
  • uczy tego, że coś MIEĆ nie może być kosztem BYĆ.

Znasz to? Być może.
Ale ta książka naprawdę porusza ten wątek w zupełnie innym wymiarze.

Jeśli nie chcesz skorzystać z mentoringu 1:1, jeśli nie uczysz się na szkoleniach lepszego akceptowania swoich ograniczeń związanych z zarządzaniem czasem – to przynajmniej zajrzyj do książki. Nie zawiedziesz się. Takie moje zdanie.

Czy warto Twoim zdaniem pracować nad sobą w kontekście nadmiaru obowiązków oraz radzenia sobie z czasem zbyt wysokimi ambicjami?

Submit a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *