fbpx

Czy Twojej firmie zależy na ludziach?

Posted on 7/wrz/2022


Jesteś szefem firmy czy działu, któremu bardzo zależy na ludziach w zespole? Nie chodzi mi o bezrefleksyjną odpowiedź, że przecież oczywiście. Chodzi mi o temat omówiony głębiej.

 

Feedback od pracowników

 

Czy ludzie z Twojego zespołu, gdyby ich zapytać, powiedzieliby, że:

  • firma o nich dba?
  • ich bezpośredni przełożony o nich dba?
  • czują się docenieni przez współpracowników?
  • mają wpływ na organizację?
  • się rozwijają?

Większość menedżerów – tak sobie myślę – odpowie na to pytanie, że JASNE. A nawet jak gdzieś usłyszano by, że NIE, to pewnie pojawią się komentarze, żebym nie przesadzała. Bo przecież rozwój pracowników, przykładowo tych pracujących na kasie czy w recepcji, to nie jest konieczny.

Wiem to, bo na mój niedawny post w tym temacie na LinkedIn odezwał się szereg osób, które uznały, że praca nie musi rozwijać, liczą się tylko pieniądze.

 

 

Sprawa jest głębsza

 

Podwładni mogliby na te pytania odpowiedzieć zupełnie inaczej niż ich menedżerowie. Tylko w XXI wieku są nadal liczne organizacje, które nie chcą ich słuchać. No bo po co? Pracownik ma przyjść do roboty, a jak mu się nie podoba, to są inni chętni na jego wynagrodzenie.

Z takim myśleniem życzę powodzenia szefom firm i szefom działów. Bo powodzenie im się bardzo przyda.

 

 

Dobre praktyki

 

Jeśli jesteś menedżerem czy HR-owcem z pasją, który pracuje w innej organizacji, w organizacji, która CENI DIALOG z pracownikami i szczerość w komunikacji, możesz zainteresować się usługą badania talentów, która pokazuje potencjał organizacyjny tkwiący w ludziach i pomaga go z pożytkiem dla każdej ze stron zagospodarować. Tak, by rozwinął się i człowiek, i organizacja – i tak, by badanie pokazało zależności między poszczególnymi członkami zespołu, które budują wyjątkową kulturę organizacyjną.

Bo dziś – o ile mamy trochę szersze perspektywy myślenia – nie pracujemy wyłącznie dla wynagrodzenia. Ambitni, inteligentni i uczciwi ludzie chcą być wysłuchani, zrozumiani i chcą mieć wpływ na firmę.

A jeśli takich inteligentnych, ambitnych i uczciwych pracowników chcesz zatrudniać i chcesz utrzymać – warto im dać coś z siebie. I my w Personii umiemy Ci w tym pomóc.

Submit a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *