fbpx

Jak dobrze wykonać makijaż biznesowy? Poznaj 9 kroków.

Posted on 13/lut/2017


Jak krok po kroku wykonać makijaż biznesowy? Jak uzyskać profesjonalny, codzienny wygląd, nie poświęcając na to całego poranka? Przed Tobą druga część niespodzianki wizerunkowej, tym razem specjalnie dla Pań 🙂 Katarzyna Ambroziak, właścicielka Atelier Stylu i Wizażu Ambris, pisze o tym, jak w 9 krokach wykonać neutralny makijaż biznesowy, który ukryje niedoskonałości i podkreśli Twoją urodę.

Makijaż biznesowy w 9 krokach.

Makijaż do pracy różni się od zwykłego dziennego tym, że większą uwagę poświęcamy oczom, usta są naturalnie podkreślone. Często spotykamy się z potencjalnymi klientami, rozmówcami – chcemy przyciągnąć ich wzrok. Pomaga nam w tym mocniejsze akcentowanie oka. Jednak wszystkie kolory stosowane w tym makijażu powinny być stonowane i spokojne – unikajcie ostrych kolorów. Twarz powinna sprawiać wrażenie doskonale wymodelowanej, bez krzykliwych akcentów. Przed Tobą kilka wskazówek, które ułatwią Ci wykonanie takiego makijażu.

Krok 1. Zadbaj o dobre nawilżenie skóry.

Zaczynamy od nawilżenia skóry twarzy i szyi kremem, którego używasz na co dzień. Zawsze pamiętaj o okolicy oczu. W ten sposób łatwiej rozprowadzisz korektor, skóra będzie lekko i świeżo wyglądała.

Krok 2. Zakryj przebarwienia i niedoskonałości oraz utrwal kamuflaż.

Wszystkie przebarwienia koryguj kamuflażem o brzoskwiniowej lub różowej tonacji. Na dolnej powiece od wewnętrznego kącika oka, pod linią dolnych rzęs lekko rozprowadź korektor. Rozświetli to okolice i zlikwiduje sińce pod oczami. Wszystkie te miejsca należy dobrze zapudrować, by utrwalić korektor i kamuflaż. Połóż puder na górnej powiece – to wyrówna jej koloryt i ułatwi nakładanie cieni.

Krok 3. Równomiernie rozprowadź podkład na twarzy, szyi oraz dekolcie.

Podkład powinien być dopasowany do koloru skóry i jednolity z kolorem twarzy. Dopasuj kolor podkładu, kładąc próbkę na swoim dekolcie, szczególnie gdy będziesz miała odsłonięty. Następnie rozprowadź podkład gąbeczką, pędzlem lub palcami. Pod palcami podkład się rozgrzewa i łatwiej go równo rozprowadzić. Podkładem pokryj całą twarz, szyję i część widocznego dekoltu. Teraz należy wszystko dokładnie zapudrować transparentnym pudrem, co pozwoli uzyskać efekt „bez smug”.

Krok 4. Podkreśl brwi kredką w naturalnym kolorze Twoich brwi lub włosów.

Brwi nadają wyrazistości twarzy i podkreślają oczy. Powinny mieć kształt dopasowany do owalu Twojej twarzy. Możesz je lekko podkreślić kredką lub kajalem w naturalnym kolorze brwi lub włosów.

Krok 5. Wymodeluj oko cieniami.

Jasny cień rozprowadź na całej górnej powiece (tego nigdy nie za wiele!). Teraz w zewnętrznym kąciku oka użyj ciemniejszego cienia. Uwaga! – ciemny cień nakładaj ostrożnie i delikatnie. Lepiej kilka razy dołożyć niż nałożyć za dużo i potem nie móc zdjąć.
Ciemny cień modeluje oko, nakładamy go zgodnie z budową oka. Następnie delikatnie podkreślamy linię dolnych rzęs tym samym cieniem. Linia powinna być cienka i roztarta, tak jak ciemny cień na górnej powiece. Wszystkie łączenia kolorów powinny łagodnie przechodzić przez siebie.

Krok 6. Podkreśl i zagęść linię rzęs.

Jeśli chcesz podkreślić bardziej linię rzęs, to warto wrysować w nią kreskę. To pozwoli uzyskać efekt gęstszych rzęs.

Krok 7. Podkreśl górne i dolne rzęsy tuszem.

Dopasuj rodzaj tuszu do Twoich rzęs, aby osiągnąć pożądany efekt. Zacznij tuszować rzęsy od nasady ku koniuszkom. Możesz je lekko podkręcić lub skierować na zewnątrz – wtedy uzyskasz efekt kociego oka. Tą czynność powtarzamy kilka razy najlepiej na przemian. Teraz w podobny sposób tuszujemy rzęsy na dolnej powiece.

Krok 8. Nałóż róż na kości policzkowe.

Przed aplikacją różu, nałóż odrobinę pudru na policzki. W ten sposób zapobiegniesz powstawaniu plam, które mogą tworzyć się przy nakładaniu różu. Przed aplikacją strzepnij nadmiar różu z końcówki pędzla. Nakładanie zacznij od nasady ucha w kierunku nosa ruchem bardziej lub mniej nachylonym, w zależności do kształtu Twojej twarzy. Następnie szerokim pędzlem strzepnij nadmiar wcześniej nałożonego pudru.

Krok 9. Obrysuj usta konturówką i podkreśl szminką.

Aby zapobiec rozmazywaniu się szminki, obrysuj usta konturówką. Możesz wykonać drobną korektę, jeśli jest taka potrzeba. Rozetrzyj kredkę do wnętrza ust, teraz możesz nakładać pomadkę. Uwaga pomadka i konturówka powinny być w tej samej tonacji lub konturówka odrobinę ciemniejsza, jednak na ustach po położeniu pomadki prawie niewidoczna.

Jaka kolorystyka powinna dominować w makijażu biznesowym?

  • W makijażu biznesowym używamy bardzo spokojnych kolorów takich jak gamy śmietankowych beżo-brązów, bakłażany i wszelkie naturalne kolory w ciepłych tonacjach, które pozwolą twarzy w świetle sztucznym wyglądać świeżo i zdrowo przez długi czas.
  • Unikaj cieni w kolorze niebieskim, zielonym, czarnym i szarym – po jakimś czasie oko wygląda na bardziej zmęczone niż jest.
  • Miej zawsze przy sobie pomadkę i białą kredkę wrysowaną w wewnętrzną linię dolnej powieki – dzięki temu ostatniemu trikowi oko nabierze świeżego wyglądu.

Tyle teorii, a teraz do dzieła! Trening czyni mistrza, a nikt nie zna Twojej twarzy lepiej niż Ty sama 🙂

Katarzyna Ambroziak

Katarzyna Ambroziak jest stylistką, wizażystką, projektantką, od wielu lat zajmuje się projektowaniem odzieży
Właścicielka Atelier Stylu i Wizażu Ambris

tel. 604 534 371
email: office@ambris.pl
www.ambris.pl
www.facebook.com/Ambris-Atelier-Stylu-i-Wizażu

Submit a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.