fbpx

Film ELVIS – mocny i szokujący

Posted on 5/wrz/2022


24 czerwca 2022 w polskiej premierze kinowej pojawił się film ELVIS. Film, który po obejrzeniu, nie pozwala zasnąć, zanim go sobie porządnie nie przepracujesz. Wyzwala dużo emocji, wciąga w rozważania o sztuce, biznesie, miłości, kłamstwie. Wciąga też w rozważania o pokorze i jednocześnie o swoich ambicjach i wielkim ego, by jako mistrz zdobywać świat.

 

Burza emocji

 

Nie sposób opisać ten film w jednej, krótkiej recenzji, bo wątków i myśli, jest tak dużo, że można rozpocząć niezłą debatę. Kluby dyskusyjne miałyby o czym rozmawiać nocami – ale nie tylko one. Film porusza menedżerów, liderów, członków zarządu – bo kluczowe role grają w nim i Elvis (Austin Butler) i jego wieloletni menedżer – Parker (Tom Hanks).

 

Kilka ciekawych myśli

 

Poniżej podaję kluczowe cytaty z filmu – do przepracowania (nie daję wszystkich, bo nie chcę spoilerować):

  1. Życie fenomenalnych artystów to jeden wielki biznes, nie tylko sztuka. Piękno muzyki rzadko kiedy pokazuje WYSIŁEK, jaki za nią stoi.
  2. Masz niebywałe talenty? To mało. Zadbaj przede wszystkim, by mieć tak samo solidne życiowe WARTOŚCI.
  3. Nie słuchasz kobiety (czy kogoś, kto Cię szczerze kocha i widzi z zewnątrz) – zginiesz.
  4. Duża potrzeba aprobaty społecznej to ogromna przeszkoda w drodze do dobrego, harmonijnego życia. Zdecydowanie lepiej jest chcieć byś mistrzem DLA SIEBIE, niż dla oklasków innych.

I najważniejszy cytat:
„Jeśli się pogubisz, to ludzie Cię wykorzystają” – słowa padają bardzo wyraźnie z ust Elvisa i moim zdaniem są kluczowym elementem filmu.

 

Obejrzyj ten film

 

A potem pomyśl, czy:

  • masz stabilne wartości, jakimi kierujesz się w życiu?
  • gdybyś zarobił 100 milionów, nadał byłbyś tym samym człowiekiem?
  • ludzie, którzy otaczają Cię w pracy – naprawdę chcą Twego dobra?

 

Jeśli odpowiedzi na te pytania nie są dla Ciebie jednoznaczne/budzą w Tobie negatywne emocje – umów się na sesję mentoringową. Elvis miał szansę, ale nie skorzystał o czasie, a potem było już za późno. Po więcej fajnych recenzji filmów, ale i książek zapisz się na nasz newsletter.

 

 

PS Zdjęcie pochodzi z dziendobrytvn.pl

Submit a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.