fbpx

Filmy i serial warte obejrzenia

Posted on 23/lut/2023


Widziałeś_aś już serial „Urodzeni liderzy”? Polecam go i inne pozycje, które inspirują, otwierają oczy na wiele spraw i zmuszają do myślenia.

URODZENI LIDERZY – reż. Geoff Blackwell

To serial 16 odcinków dokumentalnych o liderach, którzy chcieli i chcą zmienić świat. Producentami wykonawczymi serialu są książę Harry i książna Meghan.

Dokument, w którym ikony przywództwa dzielą się z nami inspirującymi historiami ze swojego życia, zobaczyć możesz na Netflixie. Sama nie wiedziałam jeszcze wszystkich odcinków, ale zapewniam, że już te pierwsze uczą, inspirują i dają do myślenia na poważne, ludzkie tematy.

 

PŁYWACZKI – reż. Sally El Hosaini

To piękny film o wielkich marzeniach, oparty na faktach. Jak głosi tytuł, film opowiada historię dwóch sióstr, pływaczek.

Jest to opowieść, w której obie uciekają z Syrii w czasie wojny, by wyruszyć w podróż po marzenia – jedna z nich pragnie wziąć udział w Igrzyskach Olimpijskich w Rio. To historia zwyczajnie bardzo ludzka, inspirująca, pełna emocji i wielkiego serca.

 

ANIA – reż. Michał Bandurski, Krystian Kuczkowski 

To inspirująca historia o nikim innym, jak Annie Przybylskiej – odważnej, kochającej życie spełniającej marzenia dziewczynie z Gdyni.

Film przedstawia życie bohaterki – od narodzin do przedwczesnej śmierci. W filmie ukazane są wspomnienia rodziny Ani Przybylskiej, która opowiada o tym, jaka była poza kamerami i jaką była mamą. Wypowiadają się również współpracownicy Ani – opowiadają o współpracy na planie i karierze zawodowej. Jest to bardzo wzruszający film dokumentalny, który uświadamia, jak ważne jest bycie sobą.

 

A Ty, co ciekawego do obejrzenia mi polecisz? 🙂

Submit a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *