fbpx

Z jakimi ludźmi warto się trzymać?

Posted on 29/maj/2017


Po raz kolejny przekonałam się, jaką moc mają w sobie spotkania z innymi ludźmi. Poznawanie nowych osób i wspieranie się w biznesie jest właśnie esencją przedsiębiorczości. I to jest MEGA! Nie musisz prowadzić własnej firmy, bo przedsiębiorczość i proaktywność to stan umysłu, a także – a może i przede wszystkim – STYL ŻYCIA. Z jakimi ludźmi zatem warto się trzymać, by kultywować przedsiębiorczy lifestyle na co dzień?

 

Z jakimi ludźmi warto się trzymać?

 

1.  Spotykaj się z tymi, którzy ciągną do przodu.

Czy we własnej firmie, czy na etacie – uczymy się przez całe życie, rozwijamy się przez całe życie, nawet pomimo przeszkód czy chwilowych braków energii. A te zdarzają się każdemu – i właśnie wtedy, gdy Ci się zdarzą, warto wiedzieć, że najlepiej akumulatory ładuje się z tymi, którzy ciągną do przodu, którzy sami na co dzień skutecznie walczą z przeciwnościami losu, by realizować swój potencjał.

 

Bo jeśli masz się spotykać z marudami, to nie o to chodzi. Marudy ściągną Cię w dół.

Dlatego bardzo ważne jest, z kim się trzymasz! Szukaj takich eventów i imprez, gdzie poznajesz dużo pozytywnie nakręconych ludzi! (Patrz na dole posta – tam będą zdjęcia z Seminarium Możesz Więcej Niż Myślisz!)

 

2. Trzymaj się z tymi, którym chętnie pomagasz, ale którzy tej pomocy nie nadwyrężają.

Jeśli lubisz pomagać – to świetnie! Tylko zauważ, że dobra pomoc nie oznacza trzymania za rękę na każdym etapie pomocy. Oznacza za to dawanie przestrzeni innej osobie do tego, by sama rosła, by sama popełniała błędy, a potem się na nich uczyła. Pomagać nigdy też nie znaczy wyręczać.

Jeśli jesteś dwa schody wyżej, możesz podać pomocną dłoń osobie z dołu, ale nie możesz jej wiecznie wlec za sobą. Dopinguj do szybszego tempa, dodawaj otuchy we wspólnej wspinaczce, ale nie ciągnij na siłę. A potem z dumą czekaj, aż ta osoba wejdzie sama dw stopnie wyżej niż Ty, i pociągnie Ciebie w trudniejszej dla Ciebie sytuacji.

 

3. Trzymaj się z tymi, którzy się przytulają.

To nie dowcip, to prawda! Ci, którzy potrafią się przytulać, szczerze poklepać po ramieniu, to ci, którzy budują lepsze relacje z innymi. W przytulaniu jest moc – bo podczas niego wydziela się oksytocyna,a ta podnosi poziom empatii i więzi z drugim człowiekiem.

Przytulanie jest ważne i jeśli jest okazja do tego,by to zrobić – czas to zrobić. A jeśli tejże okazji nie ma – trzeba ją stworzyć:) Ludzie, którzy się przytulają, rzadziej się kłócą, są dla siebie bardziej wyrozumiali i chętniej ze sobą współpracują. Dobre przytulanie, czy nawet poklepanie po plecach, przynosi też wielką ulgę w tych relacjach, które osłabły na skutek kłótni, konfliktu interesów czy zwykłego braku kontaktu.

(I znowu zobacz, jak można się czasem ze sobą poprzytulać 😉 –> na dole posta kilka fotek)

 

4. Trzymaj się z tymi, którzy chcą świadomie rozwijać swoje talenty i tym niosą dobro dla świata.

Ludzie, którzy nie chcą nikogo skopiować, nie hejtują, a skupiają się na rozwoju swoich talentów i umiejętności w sposób dla nich indywidualny i nietuzinkowy – są bardzo, bardzo inspirujący.

Takie osoby poniekąd realizują swój wewnętrzny obowiązek. Bo czerpią z zasobów, jakie dostali od Stwórcy, nie marnują ich, a inwestują w siebie i w talenty, by nieść dobro drugiemu człowiekowi. Jeśli znasz kilka takich osób, a znasz na pewno, poczułeś zapewne nie raz, jak miło jest przebywać w ich towarzystwie i widzieć, jak z pasją zmieniają świat na lepsze – super się przy tym bawiąc i realizując.

 

Zatem jeśli Ty jeszcze nie znasz swoich talentów, albo nie jesteś ich do końca pewny, pogadaj z kimś, kto znalazł swoje 🙂

 

5. Zawsze sam mierz wyżej – by osoby, które też mierzą wysoko, z wielką radością chciały właśnie z Tobą spędzać czas!

 

Uczestnicy Seminarium Możesz Więcej Niż Myślisz są właśnie świetnym przykładem tego, że możemy mierzyć wyżej, niż byśmy się tego spodziewali.  Znajdź tych uczestników na Facebooku czy LinkedIn i nawiąż kontakt – bo są to osoby przedsiębiorcze całym sobą!

Poniżej tylko kilka przykładów:

– Łukasz Parasiak otwiera szkołę programistów dla dzieci (już od wieku przedszkolnego!) i młodzieży,

– Marta Plewa trenuje naszych przyszłych Olimpijczyków w skoku o tyczce,

– Marta Kłos rozwija swoją firmę Brand and Law i podbija rynek zagraniczny,

– Asia Jagiełło kupuje mieszkanie, by dążyć do wolności finansowej i pracować dlatego, że lubi, a nie dlatego, że musi

– Marzena Tuszyńska pisze książkę, która na pewno stanie się bestsellerem!

 

6. Trzymaj się z ludźmi, którzy są wdzięczni, za to, co mają i za to, kim są.

Wdzięczność to jedno z najlepszych, najbardziej pozytywnych uczuć. Pokazuje to, co dobre, wzmaga radość, a także uczy w pewien sposób pokory. Praktykuj bycie wdzięcznym za wszystko, co przynosi Ci życie, to dostaniesz różnych dobrodziejstw jeszcze więcej.

 

Zatem i ja dziękuję wszystkim uczestnikom i każdemu z osobna, za tę energię, którą wnieśliście na wspomnianym Seminarium. I trzymam kciuki za Wasze cele – nie bójcie się mierzyć wyżej, bo MOŻECIE ZNACZNIE WIĘCEJ! Wasz entuzjazm jest dla mnie ogromną wartością. I za to dziękuję z całego serca.

 

Chciałabym również podziękować Marioli Olkowicz za przepiękną rysunkową relację, którą możecie zobaczyć poniżej, Jackowi Mrozek za nagranie relacji wideo, Kasi Krajewskiej – Turyczyn  z Wysokiej Szpilki oraz Marzenie i Janowi Tuszyńskim z Fotokontaktu za uwiecznienie Seminarium na zdjęciach. Dziękuję także Sławkowi Muturi za rewelacyjną prelekcję na temat wolności finansowej i za to, że zainspirował tak wiele osób! Podziękowania kieruję również do naszych Partnerów za wspaniałe prezenty dla uczestników oraz Hotelowi Novotel za przestrzeń i wspaniały catering.

 

Nie mogę nie wspomnieć o moim zespole – dziękuję Ani, która stała za marketingiem eventu i cieszę się, że w dniu dzisiejszym odpoczywa, bo zasłużyła na wolne w 150%! Oraz Anicie, Zuzi i Heli za to, że wspierały organizację całego eventu od początku do samego końca.

 

Zapraszam Cię na fragment fotorelacji z Możesz Więcej Niż Myślisz 2.

Do zobaczenia na kolejnym Seminarium Motywacyjnym!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1 Comment

Submit a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.