fbpx

Co konstruktywnego możesz zrobić w niedzielę, co jest rozwojowe, ale nie jest pracą?

Posted on 23/paź/2016


Krótki post z 5 pomysłami na spełnioną końcówkę dnia. Jeśli nie spędzasz czasu towarzysko czy na sportach, polecam te fajne, rozwoje, konstruktywne pomysły na wieczór – niedzielny, ale nie tylko.

 

 

Co fajnego i konstruktywnego możesz zrobić wieczorem?

 

1. Przeczytać książkę.

Ja ostatnio kupiłam „Jak żyć i przetrwać w rodzinie”. Polecił ją na jednym ze szkoleń Jacek Walkiewicz. Dobrze się zapowiada.

 

 

2. Sprawdzić stan domowych finansów.

Właśnie skończyłam. Warto wiedzieć, ile wydaje się na jedzenie, ile na kosmetyki, ile na wyjścia na miasto, ile na dzieci itp. Ostatnio mój dobry znajomy polecił Jan (pozdrawiam!!) mi aplikację na telefon Moje Finanse. Fajnie działa.

 

Warto też wiedzieć, ile się miesięcznie oszczędza i inwestuje. Czy wiesz, że ja mam swoje tabele finansowe liczące ponad 5 lat. Patrzę na to z sentymentem, szczególnie na wydatki domowe, zanim urodziły się dzieci:)

3. Planować wakacje.

Tak, to jest coś, co można robić zawsze 🙂 Przy okazji poznajesz świat, co z tego, że z komputera.

W moim przypadku planowanie wakacji bywa nierzadko tak relaksujące i odstresowujące, jak same wakacje 🙂

 

4. Planować nowy biznes.

Heh, i tu Cię zaskoczę. Czasem planuję wieczorami działania na blogu czy w Personii. Nie traktuję tego jak pracę, bo raczej tworzę wizję niż działam operacyjnie. A to jest miłe.

 

Ale zaskoczę Cię inną rzeczą. Właśnie mąż, mój prywatny wizjoner, opracował biznesplan nowego działania i cóż powiedzieć, jest inspirująco… . Może w to wejdziemy, czas pokaże. Ale samo planowanie jest fajne, bo można się zastanowić nad tym, co chcesz robić w życiu za jakiś czas.

 

5. Zapisać się na szkolenie.

Tak! Bo czemu nie?! Myśmy się właśnie z Łukaszem zapisali na warsztat „Dlaczego dzieci nas złoszczą?”. Może być fajnie. Biznes działa lepiej, jak i w rodzinie wszystko jest poukładane. Jest pełno szkoleń biznesowych, które mówią, jak prowadzić firmę, sprzedawać, motywować, a co  rolą rodzica? No właśnie 🙂 Przecież tego prawie nigdzie nikogo nie uczą. Dlatego taki warsztat to skarb 🙂

 

A Ty co robisz w ten wieczór?

 

Może chcesz go spędzić delikatnie bardziej biznesowo? Oto 5 sposobów na udany (biznesowy) wieczór.

 

 

 

Submit a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *