fbpx

Gdy kręcisz się w kółko, jak w kołowrotku – 3 sposoby na wzrost satysfakcji z życia!

Posted on 15/wrz/2016


Są takie dni, ba!, bywają i całe okresy, gdy nie czujesz satysfakcji, dumy, radości na nowy dzień, gdy wstajesz z łóżka. Albo odwrotnie właśnie! Dumę i satysfakcję czujesz i chcesz czuć jeszcze więcej! Bo chcesz czerpać życie garściami, bo chcesz robić fenomenalne rzeczy, a nie tylko patrzeć na to, co dzieje się dookoła. Poznaj te 3 sposoby na podniesienie satysfakcji z życia:

 

Jak podnieść satysfakcję z życia?

 

1.Dowiedz się, czego chcesz.

Dowiedz się, czego Ty chcesz. Nie tego, co chce Twój szef, Twój klient, Twój partner, mama i znajomi. Pomyśl nad tym, czego Ty chcesz od życia.

 

To zabawne, ale i smutne, że wiele dorosłych osób nie zadaje sobie tego prostego pytania:

 

Gdzie chcę być za rok, gdzie za 5, gdzie za 10 lat?

 

Ale zadaje się je licealistom i studentom, prawda? Może masz 40 lat, wiele już w życiu osiągnąłeś – masz stałego partnera, fajną pracę, na pieniądze nie narzekasz. Ale w życiu brakuje tego czegoś,  nie wiadomo czego. No właśnie. Może kolejny biznes? Może rok przerwy, spanie w namiotach i zwiedzanie całego świata?

Rzekłabym tak: na pewnym etapie  życia luksusowe samochody, piękne domy i własna firma już nie wystarczają. Czego chcesz zatem więcej od życia?

 

2. Nie konsultuj punktu 1 z nikim, dopóki nie podejmiesz pierwszych działań.

Nikt tak finalnie nie wie, czego chcesz. Ale za to każdy chciałby Ci zapewne bardzo podoradzać. Ale nie przeżyje Twojego życia. Po co konsultować pomysły na życie z kimś, kto nawet nie zagra na głównej scenie?

 

Inna sprawa, że dopiero jak zaczniesz, będziesz wiedział, czy chcesz coś kontynuować. Będziesz wiedzieć, czy to jest to. Czy chcesz dalej działać w tym temacie. Będziesz też bardziej odporny na czyjeś: „No co ty! Oszalałeś!”

 

3. Radość z życia nie przychodzi sama. Trzeba ją stworzyć.

Być szczęśliwym… . Jest z milion poradników w tym temacie, ale  każdy powie Ci jedno. Szczęście trzeba sobie stworzyć samemu.

Jak zrobiłeś punkt 1, jesteś dopiero w połowie drogi. Co prawda należysz już do 3-10% (różnie podają źródła) ludzi  świadomych siebie i swej roli w życiu, czego Ci gratuluję! Jednak jeszcze wiele działań przed Tobą, takich codziennych, wykonywanych mozolnie dzień pod dniu.

 

Bo szczęście jest wtedy, gdy cieszysz się z tego, co masz, z kim jesteś, gdzie jesteś i z tego, kim jesteś. Szczęście jest wtedy, gdy jesteś wdzięczny za dobro tego  świata, w każdej chwili swojego życia. Bo  – jak twierdzi Harv Eker – jeśli nie umiesz dziękować za to, co masz, być może nie dostaniesz nic więcej.

 

Więcej o celach i satysfakcji z życia na Możesz Więcej Niż Myślisz!

 

Submit a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.