fbpx

Książki, które warto przeczytać! Główny bohater? Pieniądz!

Posted on 9/lis/2021


Powiem krótko – bardzo dobra! Tak po prostu. Bardzo dobra książka. Bez lania wody i bez ogródek, naukowo, ale i praktycznie. Morgan Housel, poważany ekspert w zakresie finansów opowiada o pieniądzu w książce „Psychologia pieniądza”.

 

Główny bohater? Pieniądz

Z tej pozycji dowiesz się, że:

    • pokora w zarządzaniu finansami jest ważniejsza niż wiedza.  Świat jest tak nieprzewidywalny, że nie da się go opisać w kategorii – „wiem”;
    • pieniądze powinny przede wszystkim dawać wolność. Jeśli kupujesz za nie luksusowe domy, auta czy zegarki – rzadziej będziesz szczęśliwy. A w życiu chodzi przecież głównie o bycie szczęśliwym.
    • jeśli kupujesz, by zaimponować innym, już przegrałeś;
    • spokojny sen jest cenniejszy niż szybkie zyski (cytując Warrena Buffetta);
    • można pomylić się w połowie przypadków, a mimo to zarobić fortunę (uff!).

Tych i wiele podobnych faktów, opartych na badaniach i historiach tego świata ukazało się w książce „Psychologia pieniędzy”, która trafiła w moje ręce. Nie żałuję ani jednej przeczytanej strony.

 

A dodatkowo koniecznie obudź w sobie milionera!

 

A jeśli już rozmawiamy o pieniądzu, to zajrzyj też do „Obudź w sobie milionera! Manifest bogactwa duchowego” – Joe Vitale. Bo jeśli zarabiać to najlepiej miliony! Warto się do tego przygotować mentalnie. Może Cię zdziwi, że ta pozycja się tu znalazła, ale czasem warto przeczytać coś, co dodatkowo dodaje pasji i mocy. Zobacz, jak rozwijać duchowe podejście do bogactwa, nauczyć się wyważonego, zdrowego podejścia do sukcesu i pieniądza oraz jak prowadzić negocjacje, w których każdy wygrywa i prowadzić biznes z głębi serca.

Miłej lektury.

Submit a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.