fbpx

Książkowy work-life balance nie istnieje

Posted on 16/lut/2023


Work-life balance nie istnieje, przynajmniej w swej czystej postaci. Nie oszukujmy się, ani będąc pracownikiem HRów, ani będąc menedżerem, szefem firmy czy specjalistą. Dziś media społecznościowe, WhatsAppy, telefony i maile wchodzą z biuciorami do naszego domu po 17.00, są z nami podczas jazdy samochodem do szkoły, gdy chcemy odebrać dzieci ze świetlicy. Bywa, że z informacjami służbowymi (w głowie chociażby) zaczynamy dzień, będąc jeszcze w łóżku lub z poranną kawą w piżamie.

Czy to zatem moment, by załamać ręce, przegrać wojnę z czasem prywatnym vs zawodowym i oddawać się pracy po południu, wieczorem, w weekend?

 

NIE.

 

  • To moment na to, by zrozumieć, że jeśli Ty nie postawisz temu granicy, granica ta NIGDY nie zostanie postawiona.
  • To też moment na to, by zrozumieć, że im masz bardziej odpowiedzialne stanowisko, tym granica ta jest mniej sztywna, mniej odporna na przeciwności losu.

Obie te kwestie są bardzo OK, o ile akceptujesz to, jak żyjesz i jak pracujesz.

Możesz lecieć na Dominikanę lub siedzieć w domku na Kaszubach, z komputerem w dłoni, o ile masz czas, by wyjść na spacer i PSYCHICZNIE odpocząć.

 

Twój work life balance to TWOJE WARUNKI.

 

Ustaw swoje ramy równowagi praca-dom, nie oglądając się na to, co w modzie. Popatrz na siebie, co Tobie służy, co Tobie i firmie przynosi rezultaty. Słuchaj w tym siebie, swojego organizmu.

Niektórzy lubią więcej pracować, bo to ich rozwija, a nawet wręcz ekscytuje.
A niektórzy nie lubią, bo nadmierna praca ogranicza ich wolność, czas z rodziną czy zwykły odpoczynek od codzienności.

Książkowy work-life balance nie istnieje.

Mam to przepracowane z setkami przedsiębiorców i menedżerów na konsultacjach 1:1 i wiem, co mówię. Są okresy, gdzie praca po godzinach służy i takie, gdzie przeszkadza.

Wybierz swój złoty środek. Nie oglądaj się na trendy i innych.

 

Po więcej sięgnij do mojego nowego odcinka podcastu: „Szef bez presji, a firma w dobrych rękach”.

Napisz wiadomość priv. Pomogę Ci na mentoringu 1:1 albo na szkoleniu dla Twoich pracowników znaleźć ten złoty środek między braniem odpowiedzialności w pracy a życiem prywatnym.

 

Czy uważasz, że właściwy work-life balance nie powinien być dostosowany indywidualnie do każdego?

Submit a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.