Które biznesy zarabiają pieniądze? Bezwzględna prawda dla każdego szefa. - Jak prowadzić własną firmę? | Jak prowadzić własną firmę?

Jak Prowadzić Własną Firmę

JPWF

marta

tagline

marta

Bądź na bieżąco!

 • Otrzymuj informacje o nowych artykułach i darmowych szkoleniach prosto na Twoją skrzynkę pocztową.
 • Dołącz do grona moich stałych czytelników*.
 

* Oświadczam, że zapoznałem/am się z zasadami przetwarzania danych osobowych i informacją o administratorze danych osobowych dostępnymi tutaj i zrozumiałem/am ich treść, a także treść przysługujących mi praw w związku z przetwarzaniem danych. Zrozumiałem/am, że wyrażenie zgody na przetwarzanie danych w celu subskrypcji do newslettera jest dobrowolne i może być w każdym czasie odwołane. Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez firmę Personia Sp. z o.o. Sp. k. z siedzibą w Gdyni w celu subskrypcji do newslettera i kierowania do mnie informacji marketingowych i handlowych za pośrednictwem poczty elektronicznej.

 
Które biznesy zarabiają pieniądze? Bezwzględna prawda dla każdego szefa.

Które biznesy zarabiają pieniądze? Bezwzględna prawda dla każdego szefa.


Opublikowano  25/07/2017


Czy jest jakaś złota reguła, której wprowadzenie przynosi nagle większą kasę w biznesie? Czy jest jakaś właściwość, którą posiadają najlepiej prosperujące firmy, niezależnie od branży, którą można skopiować u siebie?

 

Które biznesy zarabiają największe pieniądze?

Bezwzględna prawda dla każdego szefa.

 

Prawda jest taka:

Długotrwale działające biznesy, niezależnie od branży, NIE MUSZĄ BYĆ ani kreatywne, ani skomplikowane, ani innowacyjne. Nie muszą zatrudniać setek ludzi, nie muszą pracować 24 godziny na dobę, by przynieść realny zysk. Nie muszą mieć szefa – prawdziwego lidera, który swoim wizjonerstwem zaraża pracowników, klientów, kontrahentów. Mogą, ale nie muszą.

 

Brutalna prawda jest taka, że najlepiej zarabiające biznesy dążą do P R O S T O T Y.

Upraszają wszystko, co tylko się da.

Mają:

 

1.Proste procedury i proste zasady

Procedury wszystkiego – realizacji usługi, obsługi klienta, zamówienia towaru, transportu, windykacji itp. Nie ma ukrytych gwiazdek w umowach, małego druku. Każdy rozumie (i klient, i pracownik) jaka jest dana kolej rzeczy i dlaczego.

 

Proste zasady pozwalają pracownikom i klientom połapać się z łatwością we wszystkim, co dotyczy zakupu, pracy, marki firmy. Proste zasady dają bezpieczeństwo.

 

2. Prosty język

Mówią językiem zrozumiałym dla klienta z branży, ale też dla zwykłego laika i dziecka 5-letniego. Inspirują prostym obrazem, przekazem znanym powszechnie. Odpowiadają na proste, typowe pytania i potrzeby klienta.

Nie zamiatają śmieci pod dywan, jeśli coś nie wychodzi. Mówią o tym wprost.

 

3. Prosty system zarządzania pracownikami

Mają proste zasady motywowania ludzi, w tym ich system premiowania jest p r o s t y. Każdy pracownik dokładnie wie, ile zarobi w danym miesiącu i może to też wyliczyć dla kolegi siedzącego obok.

Każdy pracownik konkretnie  wie, czego się od niego wymaga. Wie konkretnie, co mu wolno, a co w firmie jest źle postrzegane.

 

4. Szukają prostych ulepszeń na co dzień.

Oprócz dalekosiężnych planów mają najbardziej zyskowne firmy dokonują codziennych, prostych ulepszeń. To ich cecha kluczowa. Poprawiają oznakowania parkingowe, by klient mógł lepiej odnaleźć drogę. Dbają o czystość  stołu, na którym leżą gazety w poczekalni. Rekrutują na pracowników ludzi, którzy wierzą w proste, podstawowe wartości – takie jak uczciwość, szczerość, chęć bycia dobrym.

Wiecznie widzą drobne, proste rzeczy, które mogłyby poprawić – takie jak sprzątnięcie małego papierka, który leży pod biurkiem.

 

 

Możesz teraz zapytać:

Dlaczego zyskowność firm leży w prostocie?

 

Bo jeśli firmy poukładane są w prostych rzeczach, MAJĄ CZAS I SIŁĘ na radzenie sobie z WIELKIMI.

 

 

PS. A jak się już nad tym zastanowisz, to zobacz, ile zarabia szef firmy.

Zobacz także:

Legalne zatrudnianie cudzoziemców. O czym warto pamiętać?
Legalne zatrudnianie cudzoziemców - o czym warto pamiętać?
Przywództwo a zarządzanie w biznesie
Od etatowca do przedsiębiorcy. Poznaj historię sukcesu Grzegorza
Spodobał Ci się ten artykuł?
Zapisz się do newslettera, a będziesz na bieżąco. W prezencie otrzymasz webinar "Jak Systematycznie Pracować nad Sobą i Swoim Biznesem 365 dni w roku?"!
 • Katarzyna Kamińska

  myślę że każdy biznes może być dochodowy jeśli jest wykonywany z pasją i zaangażowaniem.

  • Marta Woźny-Tomczak

   To prawda. Bez zaangażowania nie będzie niczego sensownego 🙂

 • https://ogarnijswojczas.pl/ Ogarnij Swój Czas

  Punkt 3 jest zwłaszcza bardzo ważny. Jeżeli pracownik wie co i kiedy ma robić, automatycznie on sam jak i szef są zadowoleni (niekiedy :D)