fbpx

Najważniejsza cecha w biznesie

Posted on 11/paź/2016


Dość mocno zastanawiałam się nad tym, jaką cechę powinien mieć przedsiębiorca. Człowiek biznesu. Czy jest taka jedna, jedyna cecha, która stoi ponad innymi? Czy Ty masz ją w sobie?

Którą cecha jest najważniejsza, by osiągać sukcesy w biznesie?

 

I tu krótki post, że obecnie odpowiedziałabym tak:

 

1. Entuzjazm.

2. Samodyscyplina.

 

I zgodzę się, że elastyczność jest ważna, umiejętność ponoszenia porażek i wstawania po nich mocniejszym, budowanie zaufania u ludzi. To wszystko jest ważne. Ważnych jest też kilkanaście innych cech (uczciwość, dojrzałość, pewność siebie … ) .

 

Dlaczego zatem entuzjazm, a zaraz po nim samodyscyplina?

 

Bo ludzi entuzjastycznych lubi się bardziej, jest im łatwiej otrząsnąć się po porażce, szybciej adaptują się do zmian na rynku. Bo mają energię do działania, nie narzekają na to, że czegoś nie da się zrobić. Entuzjazm buduje.

 

A dlaczego samodyscyplina? Bo na słomianym zapale, braku konsekwencji w działaniu, byciu wspaniałym w przysłowiowej „gadce”, ale pustym w działaniu – na tym niestety jeszcze niczego trwałego nie zbudowano. I każdy, kto chce stworzyć coś większego, musi zacząć od siebie.

 

To takie moje przemyślenie ostatnich kilku dobrych tygodni. Zgodzisz się czy zaprzeczysz?

Chcesz sprawdzić jeszcze cechy dobrego pracownika?

1 Comment

  1. Entuzjazm i samodyscyplina. To tylko stół z imadłem. Warsztat. To ważne, ale najważniejszy jest pomysł. Co powstanie na tym warsztacie?

    Post a Reply

Submit a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *