fbpx

Podcast dla przedsiębiorców i menedżerów

Posted on 19/lut/2023


Słuchasz biznesowych podcastów? Może czas zacząć?

Przygotowałam dla Ciebie podsumowanie kolejnych odcinków podcastu “Szef bez presji, czyli firma w dobrych rękach”, które nagrałam jako CEO Personii z ponad 14-letnim stażem pracy jako Mentor Biznesu. 

 

Odcinek VIII

 

Szef_owa i firma w strefie komfortu – dlaczego warto?

 

Od tego odcinka delikatnie zmienia się kurs naszego podcastu, bo nie każdy szef czy szefowa firmy chce całkowicie odejść od pracy operacyjnej. Słuchają mnie też bowiem osoby, jakie planują częściowe odejście z biznesu, np. nie chcą już zarządzać w nim zespołem, ale za to chcą dalej kontaktować się z klientami oraz osobiście sprzedawać. Albo odwrotnie – podcast słuchają osoby chcące nadal pracować operacyjnie ze swoim zespołem, ale pragnące mieć kogoś mocnego, kto przejmie sprzedaż i obsługę klienta.

Niezależnie od tego, na ile planujesz odejść od swojego biznesu, a na ile pozostać w nim operacyjnie, nadal zapraszam Cię do odcinka nr 8. Mówię o tym, jak należy dziś rozumieć pojęcie strefy komfortu. Wcale nie musi ona oznaczać marazmu czy braku sukcesów w biznesie.

Strefa komfortu może Ci być bowiem bardzo potrzebna.

Jeśli chcesz zrobić sobie podsumowanie biznesowych osiągnięć i porażek ubiegłego roku (lub dowolnego okresu rozliczeniowego), jeśli szukasz stabilizacji dla siebie, dla swoich kanałów sprzedażowych, jeśli chcesz utrzymać zespół bez fluktuacji kadr – to jest to definitywnie odcinek dla Ciebie.

Przedstawiam w nim 3 perspektywy rozwoju biznesu, dokonuję małego podsumowania mojego biznesowego roku w Personii oraz podaję przykład tego, do czego doprowadzić może zarabianie wielkich pieniędzy kosztem swojego zdrowia i relacji w rodzinie.

Zapraszam. To dobry odcinek, by zacząć Nowy Rok czy nowy okres, kwartał w firmie.

 

Odcinek IX

 

 Jak dogadać się z różnymi typami osobowości u Twoich pracowników?

 

Przed Tobą odcinek o tym, jak dogadać się z osobami, które mają inne nawyki niż Ty, inne perspektywy patrzenia na ten sam temat. To odcinek o tym, by nie ustawać, a podejść do wyzwania zbudowania zróżnicowanego zespołu.

Opowiem o szefowej, która jest dynamitem w firmie, podczas gdy jej pracownicy nie nadążają za nią w działaniu.

Zamiast się tym przejmować, albo kazać pracownikom podążać tym samym tropem, warto skupić się na odmiennych atutach swoich i  swoich pracowników. Pewne cechy osobowości wykluczają się bowiem wzajemnie. Trudno być jednocześnie bardzo szybkim i nie popełniać błędów w analizie skomplikowanych danych. Nie można mieć jednocześnie 150 i 180 cm wzrostu.

Dobrym podejściem jest zrozumienie, że każdy ma jakieś ograniczenia (i dobrze, że ma!), pomimo których może działać skutecznie w naszej firmie.

Dobry szef pracuje przede wszystkim nad rozwojem ludzi i ich talentów, rozmawia o różnicach zdań otwarcie, starając się przy tym komplementarnie uzupełniać kompetencje w zespole.

 

Ps. Jeśli prowadzisz biznes, podziel się w komentarzu swoimi bieżącymi wyzwaniami. Chętnie odpowiem na nie w kolejnych odcinkach podcastu “Szef bez presji, czyli firma w dobrych rękach”.

 

Submit a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *