fbpx

Podcast dla przedsiębiorców i menedżerów

Posted on 16/mar/2023


Słuchasz biznesowych podcastów? Może czas zacząć?

Przygotowałam dla Ciebie podsumowanie kolejnych odcinków podcastu “Szef bez presji, czyli firma w dobrych rękach”, które nagrałam jako CEO Personii z ponad 14-letnim stażem pracy jako Mentor Biznesu. 

 

Odcinek X

 

Jak pogodzić życie zawodowe z prywatnym, kiedy prowadzisz własny biznes?

 

Ten odcinek sprawi, że łatwiej będzie Ci wyjść z pracy, by zająć się innymi ważnymi dla Ciebie, pozazawodowymi tematami.

Prowadzenie własnego biznesu to czasem praca niemalże 24 godziny na dobę, dlatego w tym podcaście mówię temu skutecznie NIE.

Opowiem o tym, że tak naprawdę to nie ma czegoś takiego jak work-life balance, bo w dzisiejszym świecie nie da się tak po prostu zamknąć komputera i zaszyć gdzieś bez możliwości kontaktu z klientem.

Ale dzięki opisanym w tym odcinku metodom zobaczysz, że można mieć i biznes, i czas dla rodziny, zadbać o swoje zdrowie i pozazawodowe pasje. Odcinek ten jest pewną konfrontacją Twojego obecnego stylu życia i wyznawanych wartości z rzeczywistością. Daje kopa do tego, by coś wreszcie zmienić, o ile jako szef_owa naprawdę tego chcesz.

 

Odcinek XI

 

Dlaczego rekomenduję każdemu przedsiębiorcy prowadzenie swojego konta na LinkedIn?

 

W tym odcinku opowiem o tym, jak wiele można zyskać posiadając aktywnie prowadzone konto na LinkedIn.

LinkedIn się zmienił i dla szefa_owej firmy jest to zmiana bardzo na plus. Dzięki LinkedIn możesz ułatwić sobie i swojej firmie proces sprzedażowy produktów / usług, jakie oferujecie.

LinkedIn pozwala też na budowanie Twojego nazwiska w sieci, nawet jeśli nie ma tam jeszcze przedstawicieli Twojej branży. Ma to ogromny sens i potencjał biznesowy – jeśli chcesz pozyskać klientów, tak samo jak poznać dziennikarzy, którzy chętnie opiszą Twój biznes.

LinkedIn to też doskonały portal do nawiązania relacji z partnerami biznesowymi, którzy razem z Tobą mogą dokonywać kolejnych inwestycyjnych podbojów.

Jeśli jeszcze się wahasz i do tej pory jako przedsiębiorca nie prowadzisz aktywnych działań na tym portalu, możesz niebawem obudzić się “zbyt późno”.

Zapraszam do słuchania, a potem do kontaktu w sieci!

 

Odcinek XII

 

Co powinno należeć ZAWSZE do Twoich obowiązków, gdy jesteś szefem firmy?

 

W tym odcinku nie tyle powiem o tym, co można i warto delegować (bo można i warto prawie wszystko). Powiem o tym, co zdecydowanie rekomenduję zachować sobie w swoim zakresie obowiązków szefa_owej.

To fajny odcinek dla tych osób, które miotają się w decyzji, czy przelewy wynagrodzeń komuś zlecić, czy wszystkie rozmowy z pracownikami warto prowadzić osobiście, czy trzeba z każdym ważnym klientem podpisać umowę własnoręcznie, czy można tu dać komuś pełnomocnictwo.

Zapraszam do podcastu, by się więcej nie głowić, a przyjąć dobre, sprawdzone rozwiązania!

 

Ps. Jeśli prowadzisz biznes, podziel się w komentarzu swoimi bieżącymi wyzwaniami. Chętnie odpowiem na nie w kolejnych odcinkach podcastu “Szef bez presji, czyli firma w dobrych rękach”.

 

Submit a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *