fbpx

Podcast dla przedsiębiorców i menedżerów

Posted on 10/lis/2022


Słuchasz biznesowych podcastów? Może czas zacząć?

Przygotowałam dla Ciebie podsumowanie dotychczasowych odcinków podcastu “Szef bez presji, czyli firma w dobrych rękach”, które nagrałam jako CEO Personii z ponad 14-letnim stażem pracy jako Mentor Biznesu. 

 

 

Odcinek I

 

Zachęcałam do refleksji, aby pracować NAD własnym biznesem, a nie WE własnym biznesie. To odcinek o tym, jaką przygodą dla Ciebie może być zarządzanie STRATEGICZNE firmą, zamiast codziennej gonitwy operacyjnych zadań, które mnożą się w zawrotnym tempie na co dzień.

Będzie to szansa na refleksję, czy Twoje życie zawodowe jest w 100% takie, jakie chcesz, czy też jesteś może trochę jak taki chomik w kołowrotku – zmęczony_a biegiem, ale nadal muszący_a (bywa, że bez większego sensu) zasuwać do przodu.

Poruszam również poniższe kwestie:

 • Czy Twoja firma spełnia Twoje oczekiwania?
 • Dlaczego warto zrobić exit strategy?
 • Kiedy warto mieć exit strategy?
 • I dlaczego warto je zrobić na samym początku zakładania firmy? 🙂
 • Jaką wizję masz na siebie i swój biznes?
 • Jak rozwinąć swój sposób myślenia, byś jako szef nie był jedynym ograniczeniem firmy?

 

 

Odcinek II

 

Mówi się, że w każdej firmie szef jest wąskim gardłem. Z tego odcinka dowiesz się, co zrobić, żeby nie było tak w przypadku Twoim i Twojej firmy. Mówiłam o tym, jak ważne jest przygotowanie NIE Twojej firmy, ale CIEBIE jako Szefa. To jak myślisz o sobie, o swoim życiu prywatnym oraz zawodowym będzie wpływało na to, jak funkcjonuje Twoja firma.

W tym odcinku proponuję z pozoru proste, ale tak naprawdę bardzo trudne ćwiczenie dla Twojej głowy. Ćwiczenie to pomoże Ci odpowiedzieć Ci na kilka kluczowych pytań na wstępie:

 • Co będzie, jeśli odejdę z mojej firmy?
 • Jak będzie wyglądał mój dzień?
 • Czym będę się zajmować poza typową pracą?

Poznasz też przykłady przedsiębiorców, którzy dorastali do zmiany w firmie – może odnajdziesz się w jednym z nich?

Na koniec odcinka wspominam również o Sławku, szefie firmy budowlanej, i jego sposobie podejścia do Exit Strategy.

 

 

Odcinek III

 

W tym odcinku przedstawiam studium przypadku Sławka, który zautomatyzował swoją firmę, by więcej czasu pływać na jachtach w różnych częściach świata. Sławek rozpoczął przygodę z biznesem znając się na branży technicznej (wszak sprzedawał od lat produkty, których specyfikację znał w detalach), ale brakowało mu wiedzy o zarządzaniu firmą i zarządzaniu zespołem. Zaczął od siebie, spisując, a potem analizując swoje OBOWIĄZKI w pracy.

Co z tego wynikło? O tym już posłuchasz w tym odcinku.

Dodatkowo opowiadam o tym, co zrobić, gdy pracownik pyta Cię o PODWYŻKĘ 🙂

A na deser zostawiam dwa słowa o tym, czego nie wiedziała, a wzięła sobie na zawsze do serca, jedna z moich Klientek z branży sanitarnej, menedżerka z WIELOLETNIM doświadczeniem zawodowym.

 

 

Odcinek IV

 

W tej części podcastu stawiam potężny kamień milowy w Exit Strategy dla szefa w jego własnej firmie. Od pracy mentalnej przechodzimy już dużym krokiem do pracy fizycznej, czyli do konkretnego organizowania ludzi i procesów w firmie tak, by działała ona sprawnie w większości sytuacji bez nas.

Wysłuchaj o tym:

 • dlaczego nie warto mieć szczegółowego planu działania,
 • jak przewidywać w firmie pożary, jak im zapobiegać. 

To ważny odcinek kończący nasze przygotowanie do oddania firmy w dobre  ręce – czyli w ręce zespołu, który prowadzi ją sumiennie i odpowiedzialnie do dalszego rozwoju, czasem bez Twojej codziennej obecności.

 

W kolejnych częściach przejdziemy już do budowania zespołu.

Ps. Jeśli prowadzisz biznes, podziel się w komentarzu swoimi bieżącymi wyzwaniami. Chętnie odpowiem na nie w kolejnych odcinkach podcastu “Szef bez presji, czyli firma w dobrych rękach”.

 

Submit a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *