fbpx

Przedsiębiorca na 1/2

Posted on 12/sie/2022


Czy wiesz, że praca i ludzie, jakimi się otaczasz, tworzą Twoją rzeczywistość? Niezależnie czy jesteś szefem czy specjalistą.
Mam 14 lat firmę, oddaję jej serce codziennie. Stanowi ważny element kariery, wręcz nawet tożsamości.

„Odetnij pępowinę”

 

 

Przez wiele lat praca i firma oraz pracujący w niej ludzie – byli jakby moim DZIECKIEM. Firma jest nim przecież nadal.
Ale teraz to dziecko dojrzało i jest przygotowane na to, by trochę „odciąć pępowinę”. Menedżerzy w korporacjach czasem mają tak ułożone zespoły, że mogą pracować z nimi jedynie na pół etatu, a pozostałe godziny pracy wykorzystać na pracę nad innymi, biznesowymi projektami w ramach tej samej organizacji.

 

 

Krok po kroku

 

 

Przedsiębiorcy, którzy zbudowali od podstaw firmę, mogą czasem – choć wymaga to trudu (!) – stać się udziałowcami w innych firmach, zacząć skalować biznes poprzez przejęcia czy inwestować w nieruchomości.

Mogą to zrobić, bo uprzednio:

  • zrekrutowali (tak, po wielu wybojach) właściwych ludzi,
  • nauczyli się delegować zadania, popełniając przy tym mnóstwo błędów i wychodząc poza strefę komfortu milion razy (dosłownie),
  • przeszli swoją własną przemianę mentalną dotyczącą pracy w biznesie vs nad biznesem (która cholernie bolała),
  • nauczyli się oddać kontrolę (co bolało jeszcze bardziej i początkowo przyniosło wiele problemów),
  • pozwolili sobie na to, by marzyć o wielkiej firmie (i nie chodzi tu tylko o rozmach, chodzi o kulturę organizacyjną).

 

Przeszłam taką przemianę. Zaczynam w firmie pracę na 1/2 etatu, oddając znaczącą przestrzeń do działań członkom naszego Zespołu w Personii. O tym, jak się to stało – już opowiadam na sesjach mentoringowych 1:1 menedżerom i przedsiębiorcom. Zajawki, a czasem pokłady tej wiedzy – pojawią się także w formie podcastów. Jeśli sam(a) chcesz uporządkować firmę/dział i mieć efektywny zespół – to napisz. I zapisz się do newslettera, tam bowiem dostaniesz info z pierwszej ręki, że podcasty ruszyły.

Zapraszam serdecznie na moje szkolenia i sesje mentoringowe oraz do Anny Czurak , by podpytać o rekrutację właściwych ludzi do Twojej firmy.

Bo pamiętaj – to nie tyle osoby „bliskie”, ale przede wszystkim osoby, z którymi SPĘDZASZ najwięcej CZASU – wpływają na to, kim jesteś. A jakie są Twoje doświadczenia w temacie przebywania z właściwymi lub – o zgrozo – niewłaściwymi ludźmi za długo w tej samej firmie?

Submit a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *