fbpx

Co robić, by się wysypiać? 5 cennych wskazówek dla Ciebie.

Posted on 8/lip/2021


Masz problem ze snem? Budzisz się w nocy przed ważnym wydarzeniem w pracy? Stresujesz się i nie możesz zasnąć? Wstajesz, będąc zmęczonym?

Problem ze snem to częsta przypadłość ludzi biznesu. Szczególnie tych, którzy mają wysokie aspiracje, chcą być profesjonalistami i wszystko zrobić bardzo dobrze. Zawsze.


Co robić, by się wysypiać?

 

Poniżej kilka wskazówek, które mogą Ci pomóc zasnąć i dobrze spać przez całą noc (pochodzą od dr Michael Mosley’a, eksperta w tematyce snu):

 

1. Traktuj łóżko tylko i wyłącznie do spania i seksu.

Usuń z niego telewizor. Czytanie książek, przeglądanie mediów społecznościowych – rób w salonie. To naprawdę działa!

 

2. Pilnuj tzw. okienka żywieniowego: „14 na 10”.

Zapewnij sobie 14 godzin nieprzerwanej przerwy w jedzeniu. Przykładowo – nie jedz po 18.00, a pierwszy posiłek rano zjedz o 8.00.

 

3. Zastosuj dietę śródziemnomorską.

Znajdziesz w niej cebulę, czosnek, tłuste ryby, tłusty nabiał, nasiona, orzechy, owoce i bardzo dużo warzyw, w tym strączki. Taka dieta według badań pomaga też na depresję.

 

4. Odstaw alkohol.

Może to trudny punkt dla części z Was, ale wierzę, że z czasem się zmieni. Coraz więcej ludzi pracuje i żyje efektywnie w biznesie i sporcie – bez alkoholu.

 

I bardzo ważne:

5. Regularnie wychodź na światło dziennie.

Bardzo ważne jest wyjście z rana na spacer/sport. I to samo należy powtórzyć przed snem. U mnie ta metoda super działa.

 

 

 

Po więcej wskazówek z efektywnego pracowania przyjdź na jedno z moich szkoleń otwartych. Więcej informacji znajdziesz tutaj. Współpracowało już ze mną ponad 50 000 menedżerów i specjalistów. Referencje mojej osoby i efekty ze szkoleń Uczestników możesz sprawdzić na stronie. Może i Ty skorzystałbyś z kilku narzędzi, byś był bardziej efektywny w działaniu?

 

A Ty jak dbasz o swoją efektywność i efektywny sen?

Submit a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *