Co robić, by się wysypiać? 5 cennych wskazówek dla Ciebie. - Jak prowadzić własną firmę? | Jak prowadzić własną firmę?

tagline

jpwf-logo

Co robić, by się wysypiać? 5 cennych wskazówek dla Ciebie.

Co robić, by się wysypiać? 5 cennych wskazówek dla Ciebie.


Opublikowano  08/07/2021


Masz problem ze snem? Budzisz się w nocy przed ważnym wydarzeniem w pracy? Stresujesz się i nie możesz zasnąć? Wstajesz, będąc zmęczonym?

Problem ze snem to częsta przypadłość ludzi biznesu. Szczególnie tych, którzy mają wysokie aspiracje, chcą być profesjonalistami i wszystko zrobić bardzo dobrze. Zawsze.


Co robić, by się wysypiać?

 

Poniżej kilka wskazówek, które mogą Ci pomóc zasnąć i dobrze spać przez całą noc (pochodzą od dr Michael Mosley’a, eksperta w tematyce snu):

 

1. Traktuj łóżko tylko i wyłącznie do spania i seksu.

Usuń z niego telewizor. Czytanie książek, przeglądanie mediów społecznościowych – rób w salonie. To naprawdę działa!

 

2. Pilnuj tzw. okienka żywieniowego: „14 na 10”.

Zapewnij sobie 14 godzin nieprzerwanej przerwy w jedzeniu. Przykładowo – nie jedz po 18.00, a pierwszy posiłek rano zjedz o 8.00.

 

3. Zastosuj dietę śródziemnomorską.

Znajdziesz w niej cebulę, czosnek, tłuste ryby, tłusty nabiał, nasiona, orzechy, owoce i bardzo dużo warzyw, w tym strączki. Taka dieta według badań pomaga też na depresję.

 

4. Odstaw alkohol.

Może to trudny punkt dla części z Was, ale wierzę, że z czasem się zmieni. Coraz więcej ludzi pracuje i żyje efektywnie w biznesie i sporcie – bez alkoholu.

 

I bardzo ważne:

5. Regularnie wychodź na światło dziennie.

Bardzo ważne jest wyjście z rana na spacer/sport. I to samo należy powtórzyć przed snem. U mnie ta metoda super działa.

 

 

 

Po więcej wskazówek z efektywnego pracowania przyjdź na jedno z moich szkoleń otwartych. Więcej informacji znajdziesz tutaj. Współpracowało już ze mną ponad 50 000 menedżerów i specjalistów. Referencje mojej osoby i efekty ze szkoleń Uczestników możesz sprawdzić na stronie. Może i Ty skorzystałbyś z kilku narzędzi, byś był bardziej efektywny w działaniu?

 

A Ty jak dbasz o swoją efektywność i efektywny sen?

Zobacz także:

Książki biznesowe, które warto przeczytać!
książki biznesowe
Legalne zatrudnianie cudzoziemców. O czym warto pamiętać?
Legalne zatrudnianie cudzoziemców - o czym warto pamiętać?
Przywództwo a zarządzanie w biznesie
Spodobał Ci się ten artykuł?

Zapisz się do newslettera, a będziesz na bieżąco z nowymi artykułami i informacjami o szkoleniach 

* Oświadczam, że zapoznałem/am się z zasadami przetwarzania danych osobowych i informacją o administratorze danych osobowych dostępnymi tutaj i zrozumiałem/am ich treść, a także treść przysługujących mi praw w związku z przetwarzaniem danych. Zrozumiałem/am, że wyrażenie zgody na przetwarzanie danych w celu subskrypcji do newslettera jest dobrowolne i może być w każdym czasie odwołane. Klikając "zapisuję się" wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez firmę Personia Sp. z o.o. z siedzibą w Gdyni w celu subskrypcji do newslettera i kierowania do mnie informacji marketingowych i handlowych za pośrednictwem poczty elektronicznej.