fbpx

Szef na walizkach – gdzie dziś wypada się pokazać i jakie podróże odbyć?

Posted on 22/mar/2016


Zbliża się okres świąteczny, a także już niedługo wczesno-wakacyjny. Typowe wczasy all inclusive wychodzą powoli z mody 🙂 Sprawdź, gdzie wielu szefów i top menedżerów spędza swój urlop! Bynajmniej nie jest to Grecja czy Turcja!

 

1.Ostatnio wszelkie rekordy popularności biją Karaiby.

Choć jeszcze daleko za Tajlandią i przyległymi krajami azjatyckimi, rejsy po Karaibach pną się na listach popularności w górę. Już nie tylko Dominikana, ale i Jamajka, Kuba, Kajmany. Jamajka to jeden z ulubionych krajów Jakuba B. Bączka – przedsiębiorcy, który lansuje model wolności finansowej 50/50.

 

2. Najmodniejsze kierunki podróży 2016 to także Afryka dzika:

Jeśli zaś nie Wyspy Bahama, to podróż daleka, w głąb czarnego lądu. Bez turystów, bez zgiełku, za to w obliczu prawdziwej natury. Tam jedzie właśnie mój znajomy, prezes jednej ze spółek notowanej na GPW. Pytam się go, czy jedzie na safari?” i słyszę odpowiedź:

„No co Ty?! Tam jest mnóstwo ludzi.”

Myślałam, że na safari jest więcej zwierząt, ale jak widać, myliłam się.

Jeszcze jakieś 2-3 lata temu Tanzania i Zanzibar to było coś. Noclegi w lodge, 3-4 dni z tubylcami, a potem relaks na rajskiej wyspie, gdzie na śniadanie podają świeżo złowionego tuńczyka. Teraz takie wypady dla wielu menedżerów czy dyrektorów – co by tu dużo mówić – są już trochę passe.

 

3. Europejskie trendy podróżnicze – gdzie warto pojechać na starym kontynencie?

Bośnia, Hercegowina coraz częściej wybierana, goniąca słońcem Chorwację, Hiszpanię, a może nawet ukochaną przez Polaków dotychczas Grecję. A z chłodniejszych kierunków – króluje zorza w Islandii. Jeśli chcesz ją jeszcze zobaczyć, trzeba się spieszyć – piękne widoki będą możliwe jeszcze do końca marca.

A co wybiera szef firmy, jeśli ma tylko jeden dzień czy dwa? Tu królują stolice: Rzym czy Barcelona. Czy Londyn jest modny? Tak, ale już tylko w celach biznesowych.

 

A dla fanów podróżowania na własną rękę – bo moda na to powoli powraca – polecam Planaxy czy Fly4free. Nie znałeś tych portali? Oj szkoda, bo latają z nimi zarówno studenci, jak i szanowani top menedżerowie.

 

A Ty jak spędzasz Święta? Mnie znajdziesz w Toruniu na pierogach (kocham i jedno, i drugie). Spotkamy się?

3 komentarze

  1. Ja spędzam Święta w domu, bo mam szpital domowy 🙁 choróbsko się przypałętało. Jest tego plus – będzie duuuużo czasu dla rodziny 😉

    Post a Reply
    • Zdrowia! I widzę, że będziesz z nami 29.09. na Seminarium, cudownie!

      Post a Reply

Submit a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *