fbpx

Szkolenia biznesowe – niezbędnik menedżera czy strata kasy?

Posted on 8/wrz/2023


Czy szkolenia biznesowe są niezbędne, czy są stratą kasy? O odpowiedź na to pytanie trzeba by poprosić menedżerów, zarządy i zarządzane przez nich zespoły. Jako trener biznesu i mentor biznesu nie mogę się przecież obiektywnie wypowiadać.

Niech fakty wypowiedzą się same za siebie.

Od 15 lat prowadzę firmę Personia, którą założyłam zaraz po studiach. Jako psycholog biznesu jestem przedsiębiorcą, który utrzymuje się  z prowadzenia różnych szkoleń miękkich, prowadzę między innymi szkolenia handlowe, menedżerskie, szkolenia z technik negocjacji czy szkolenia z przywództwa.

I co?

Zaczynałam skromnie, szkoląc ochroniarzy z topowych placówek w Trójmieście z zakresu obsługi klienta. Uczyłam tego, że trzeba wstać ze swojego stanowiska, przywitać się i czasem 3 razy dziennie ukłonić się tej samej osobie.

A teraz piszę do magazynu Forbes, szkolę banki, instytucje administracji państwowej, korporacje międzynarodowe, polskie i zagraniczne start-upy.

Szkolenia wykupują u mnie menedżerzy i pracownicy działu HR, którym zależy na świetnym merytorycznym wystąpieniu typu power speech albo warsztatach z komunikacji w zespole. Prowadzę też szkolenia z zarządzania, organizacji czasu dnia, motywowania i delegowania zadań. Uczę na przykład tego, jak:

  • skutecznie sprzedawać przez telefon,
  • pisać maile (np. nie zaczynając ich od słowa „Witam”),
  • lepiej zaprezentować się na rozmowie handlowej.

Czy jest zapotrzebowanie na szkolenia? Czy są efekty?

O to musisz zapytać już samych uczestników, prezesów i pracowników firm. Listę referencji od uczestników moich szkoleń znajdziesz u mnie na LinkedIn oraz na www.personia.pl.

Na koniec podrzucę Ci kilka ciekawych spostrzeżeń ze szkoleń i mentoringów 1:1

  1. Jedynym ograniczeniem zespołu jest jego szef.
  2. Najwięcej nieporozumień nie bierze się ze złych intencji, ale z braków narzędzi i pomysłów na skuteczną komunikację.
  3. Atmosfera w pracy nie zrobi się sama i ludzie z sami z siebie nie będą grać systematycznie do jednej bramki. Aby osiągać współpracę zespołową, trzeba ćwiczyć współpracę zespołową, ponieważ ona nie zadziewa się sama!

A Ty co dodał(a)byś do tej listy?

Submit a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *