fbpx

Jak szybko zmotywować się do działania?

Posted on 18/lip/2016


Czy znasz metodę błyskawicznej motywacji? To metoda, której można się bardzo szybko nauczyć, a także zaraz potem obserwować wyniki jej działania. Bo – jak się zakłada – jeśli nie zadziała od razu, to cel, do jaki chcesz osiągnąć, nie jest dla Ciebie!

 

 

Jak szybko zmotywować się do działania?

 

Motywacja błyskawiczna w praktyce to  metoda naukowa, która została odkryta i opracowana przez Michaela V. Pantalona, pracownika naukowego Uniwersytetu Yale. Jej źródłem jest szpitalna izba przyjęć 🙂 Pantalon kilkanaście dobrych lat temu odkrył, że lekarze pogotowia mają bardzo mało czasu na rozmowy z pacjentem. Cóż, do dziś w tym temacie niewiele się zmieniło.

 

Jak się okazało jednak, już podczas 7 minut rozmowy można było zmotywować pacjenta do zdrowszego trybu życia, np. do odstawienia alkoholu czy papierosów. Metodę tą ze szpitala przeniesiono do biur korporacji, gdzie menedżerów czy handlowców można było dzięki niej równie szybko zmotywować do wytężonej pracy.

 

Czas na zmotywowanie pozostał ten sam – 7 minut, rozszerzył się tylko zakres zastosowania. Dzięki temu i Ty możesz dziś pomyśleć o czymś, co od dawna leżało u Ciebie odłogiem, i wreszcie zrobić to! DZISIAJ! A przynajmniej zacząć!

 

Jak się zatem zmotywować do działania?

Odpowiedź sobie pisemnie  lub na głos w obecności bliskiej osoby, na poniższe pytania.

(Uważaj, bo jeśli odpowiadasz jedynie w myślach, to metoda nie będzie aż taka skuteczna!)

 

  1. Dlaczego mógłbyś dokonać zmiany?
  1. W jakim stopniu jesteś gotowy na zmianę? (oceń na skali od 1 do 10, gdzie 1 oznacza całkowitą niegotowość, a 10? całkowitą gotowość)
  1. Dlaczego nie wybrałeś mniejszej liczby? (lub, gdy wybrałeś „1”, zadaj pytanie numer 2 odnośnie mniejszego kroku w kierunku zmiany, bądź też spytaj: Co byłoby potrzebne, aby „1” zmieniło się w „2”?)
  1. Wyobraź sobie, że nastąpiła zmiana – jakie byłyby jej pozytywne skutki?
  1. Dlaczego te skutki są dla Ciebie ważne?
  1. Jaki jest następny krok?

 

Ponieważ skuteczność tej metody udowodniono w przeszło 100 badaniach naukowych (!!), musi ruszyć i Ciebie. A jeśli nie ruszy, nic a nic, to znaczy, że cel nie jest dla Ciebie – bo tak naprawdę wcale, ale to wcale Cię nie kręci.

Submit a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.