fbpx

W co zainwestowałabym 10, 50 i 100 tysięcy złotych?

Posted on 17/sty/2022


Zastanawiasz się , w co zainwestować? W co ulokować 10, 50 a może 100 tysięcy złotych? Takie pytanie zadali mi dziennikarze z Magazynu Forbes. Warunek w tym pytaniu był jeden – można było wybrać dowolną formę inwestycji, ale nie własną firmę. Sprawdź, co mam dla Ciebie! Może moje podpowiedzi będą dla Ciebie inspiracją.

Inwestycja 10 tys. złotych

 

10 tysięcy złotych to dobra kwota, by zainwestować w zagraniczne szkolenia i nabycie nowych umiejętności dla samego siebie. Doskonałe szkolenia ze sprzedaży, marketingu, zarządzania finansami, inwestowania na giełdzie, dywersyfikacji przychodów i budowania majątku odbywają się na przykład w Stanach Zjednoczonych, część z nich stacjonarnie, część z nich w formie online. Czerpanie najlepszych wzorców od top leaderów z całego świata i implementowanie ich w różne dziedziny życia uważam za doskonałą inwestycję, która zwrócić się może w relatywnie krótkiej perspektywie czasowej.

 

Inwestycja 50 tys. złotych

 

50 tysięcy złotych zainwestowałabym w giełdę papierów wartościowych. Mówię przede wszystkim o giełdzie amerykańskiej i o zakupie akcji tych spółek, które – niezależnie od branży i koniunktury na rynku – wypłacają swoim interesariuszom dywidendy. Idealnie, gdy te dywidendy są wypłacane raz na miesiąc lub przynajmniej raz na kwartał. Stanowią wówczas formę dochodu pasywnego. Oczywiście wybór akcji danej firmy podyktowany musi być też ogólną znajomością zasad panujących na giełdzie i światowych trendów.

 

Inwestycja 100 tys. złotych

 

100 tysięcy złotych zainwestowałabym w nieruchomości. Naturalnie nie byłaby to wystarczająca kwota, by zakupić mieszkanie na wynajem, ale to byłby moim zdaniem właściwy kierunek. W Europie coraz więcej mieszkań obecnie się wynajmuje, młody człowiek nie przywiązuje się już tak bardzo do miejsca zamieszkania, często zmienia pracę pracując z różnych miejsc na świecie. Zatem widzę tu znaczącą szansę na długofalowy wzrost z inwestycji. Kolejną kwestią jest to, że z perspektywy czasu mieszkania zyskują na wartości, nie zaś tracą. Grunty w miastach są – rzecz jasna – w ograniczonej ilości i ich wartość będzie z biegiem czasu rosła. Warto rozważyć też inwestycje w mieszkania na wynajem poza Polską.

A Ty w co zainwestowałbyś wspomniane wyżej kwoty pieniędzy?

 

Fragment artykułu dla FORBES opublikowanego dnia 13.12.2021. 

Submit a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.