fbpx

Jak zbudować zaangażowany zespół?

Posted on 2/sie/2022


Co by było, gdyby w Twojej firmie pracowali sami zaangażowani pracownicy? Tacy, którzy osiągają ponadprzeciętne rezultaty dla rozwoju Twojej firmy?

Czy wiesz, że jest to realne? Zbudować zaangażowany zespół może każdy! Należy wiedzieć w jaki sposób to robić i samemu być zaangażowanym w cały proces.

 

1. Po pierwsze – przeprowadź skuteczną rekrutację:

 

  • Zrób pogłębioną analizę potrzeb rekrutacyjnych – określ jakiego pracownika szukasz, a jakiego na pewno nie chcesz zatrudnić.
  • Zastosuj nowoczesne kanały dotarcia do Kandydatów – w zależności od stanowiska pracy oraz branży, poszukuj Kandydatów w różnych miejscach.
  • Przeprowadź odpowiednią selekcję otrzymanych aplikacji, a jeśli w danym CV nie widzisz konkretnej informacji – przeprowadź wywiad telefoniczny (phone screening), który będzie doskonałą okazją do poznania kandydata oraz zbudowania z nim pierwszej relacji.
  • Poprowadź efektywną rozmowę kwalifikacyjną, podczas której dowiesz się na temat doświadczeń Kandydata oraz poznasz jego osobowość.

Wybierz najlepszego Kandydata spośród tych, z którymi miałeś okazję porozmawiać i poznać osobiście, a następnie przeprowadź skuteczny on-boarding – wprowadzenie kandydata do pracy, doskonale dopełnia proces rekrutacyjny.

 

 

2. Po drugie – nie zapominaj o wdrożeniu

 

Umiejętnie wprowadź pracownika na stanowisko pracy (preboarding, onboarding). Określ cele, pokaż w jaki sposób można je realizować. Zadbaj o otwartą komunikację i mentoring, aby nowa osoba wiedziała, że ma wsparcie w Tobie i we współpracownikach.

 

 

3. Po trzecie – postaw na rozwój

 

Zadbaj o rozwój pracownika oraz o maksymalne wykorzystanie jego mocnych stron do realizacji celów indywidualnych i celów firmy.

 

 

Który etap w budowaniu zaangażowanego zespołu jest według Ciebie najtrudniejszy?

 

Jeśli chcesz wsparcia w którymś z tych etapów – zapraszam do kontaktu. W Personii prowadzimy zarówno skuteczne rekrutacje, jak i dbamy o rozwój Twojej firmy i Twoich pracowników, prowadząc badania talentów i szkolenia.

Submit a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.