fbpx

Zaczynasz dzień od kawy! To dobrze! Oto 7 zdrowych aspektów picia kawy!

Posted on 13/lip/2016


Lubisz kawę? Pijesz ją często z rana? To dobrze! Bo jeśli wypijasz 1 – maksymalnie 2 filiżanki dziennie, czeka na Ciebie wiele dobrego 🙂

 

7 atutów Twojej ulubionej porannej kawy:

 

1.Kawa poprawia koncentrację i pamięć.

Kofeina z kawy jest wchłaniana przez organizm już po 15 minutach od wypicia. Największe jej stężenie we krwi występuje po 1-2 godzinach od wypicia. Wtedy możemy szaleć – tak z koncentracją, jak i pamięcią.

 

2. Kawa odchudza.

To chyba wszyscy wiemy – kawa przyspiesza przemianę materii. Szczególnie lubi wspomagać nas w metabolizmie tłuszczów i chroni tym samym Twoją wątrobę przed – uwaga – okropne słowo – stłuszczeniem.

 

3. Kawa wspomaga leczenie alergii.

Kofeina obniża stężenie histaminy – substancji biorącej udział w reakcjach alergicznych. U osób chorych na astmę kawa z kofeiną rozszerza oskrzela, przez co zmniejsza częstość i nasilenie ataków duszności.

 

4. Kawa (jak i zielona herbata) zmniejszają ryzyko udaru mózgu.

Są badania potwierdzające hipotezę, że kawa dodatkowo zmniejsza ryzyko zawału serca. Co jak co, ale tego nie wiedziałam wcześniej. Ty wiedziałeś?

 

5. Kawa zapobiega niektórym nowotworom.

A to dlatego, że usprawnia oczyszczenie organizmu ze szkodliwych dla niego toksyn. Wyczytałam jeszcze, że zmniejsza ryzyko choroby Parkinsona i Alzheimera.

 

6. Kofeina jest środkiem przeciwbólowym!

Może pomóc w migrenach. I jeszcze to: pomaga zabezpieczyć zęby przed próchnicą (beka!).

 

7. I coś dla mężczyzn prosto z Onet.pl :

Mężczyźni regularnie pijący kawę – z kofeiną lub bez – mają mniejsze ryzyko zachorowania na agresywnego raka prostaty – sugerują badania przeprowadzone wśród niemal 48 tys. mężczyzn z USA.

 

Spragniony kawy i innych ciekawostek i narzędzi, które podnoszą efektywność w pracy? Wpadaj tutaj: Możesz Więcej Niż Myślisz!

Submit a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *