fbpx

Czy zaplanowałeś już wakacje?

Posted on 9/kwi/2017


Czy wiesz, że najbardziej produktywni ludzie biznesu pracują od urlopu do urlopu? Serio! Czy zatem Ty masz zaplanowane już swoje wakacje?

 

Wielcy ludzie sukcesu,wielcy ludzie biznesu planują swoje działania od urlopu do urlopu. Myślą o tym, co chcą osiągnąć, wykonać do czasu długiego weekendu, do kolejnego wyjazdu w formie city break czy do czasu swoich wymarzonych dwutygodniowych wakacji.

 

Takie planowanie i takie działanie jest po pierwsze – zdrowe psychicznie. Po drugie – pozwala na wytężoną i efektywną pracę w danym terminie, bez bicia piany i lania wody. Po trzecie – takie działanie jest siłą rzeczy bardziej motywujące, bo wiemy potem, że już po wszystkim, czeka na nas upragniony wypoczynek.

 

Dlatego warto już teraz zaplanować sobie urlopy!

Zbliża się długi weekend majowy, czerwcowy, a potem wolne 15 sierpnia. Nie wspominając już o czasie wakacji!

Żaden produktywny człowiek nie zmarnuje tego czasu i wybierze się na efektywny wypoczynek – doładowanie baterii, poprawę kondycji psychofizycznej, lepsze jakościowo pobycie z rodziną i przyjaciółmi.

 

Dlatego jeśli nie masz jeszcze zaplanowanych tych przerw w pracy – warto nadrobić to szybko! Pamiętaj też, że nie zawsze przecież trzeba wyjeżdżać daleko -czasem wystarczy spakować plecak i jechać nad jezioro, 30 km od miasta. Polecam jednak nocować poza domem – to gwarantuje zdecydowanie lepsze oderwanie się od rzeczywistości, od zgiełku miasta, od komputera, który zostaje na wieczór w domu. A jeśli nie ma Internetu – tym nawet lepiej.

 

Możesz powiedzieć, że wyjazdy kosztują.

Tak bywa, ale nie zawsze. Wyjazd do rodziny może być tańszy, tak jak wyjazd pod namiot. Ten drugi może być świetną przygodą dla dzieci, szczególnie takich, które więcej widziały w życiu podgrzewanych jacuzzi, zorganizowanych zabaw z animatorką w hotelu, na sali z kulkami.

 

A może  kilka urlopów, ale inaczej?

Być może zamiast jednych wczasów all inclusive, na tydzień, zdecydujesz się na 3-4 urlopy w roku, zorganizowane samodzielnie?

 

Być może zamiast kuchni europejskiej, typowej dla takich wyjazdów, zanurzysz się kiedyś w smakach lokalnej gastronomii wybranego miejsca i gościnności lokalnych mieszkańców?

 

I jeszcze pytanie – czy znasz dobrze ofertę tanich lotów? Serwis Airbnb? Od tego zacznij. Poświęć dziś pół godziny na planowanie wakacji!

 

Oto trochę inspiracji ode mnie, byś dbał o siebie i bliskich, i nie dał się zwariować, w świecie, który ma coś więcej do zaoferowania niż tylko spotkania biznesowe i targety miesięczne. Proszę – zostaw też w komentarzu trochę inspiracji od siebie, sama chętnie łyknę czegoś nowego!

 

Urlop też powinien być targetem, więc zaplanuj go dzisiaj!

By żyć pełnią życia, zobacz też mój kurs online – Możesz Więcej Niż Myślisz.

 

A jak tylko zaplanujesz urlop – to zobacz, czego przedsiębiorca / menedżer nigdy nie powinien robić w poniedziałek 🙂

 

1 Comment

  1. Chciałbym teraz zaplanować wakacje, ale sytuacje na swiecie troche to utrudniaja ;/ A tez jestem juz w srednim wieku.

    Post a Reply

Submit a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *