fbpx

6 filmów, które polecam przedsiębiorcom

Posted on 24/sie/2015


6 filmów, które polecam przedsiębiorcom

 

Problem:

Co mogę obejrzeć, co mnie rozwinie w zarządzaniu ludźmi, w prowadzeniu firmy? Jakie filmy warte są uwagi?

Rozwiązanie:

Jestem po weekendzie, mamy poniedziałek, więc jest też okazja. Polecam moje ulubione filmy, mówiące sporo o prowadzeniu biznesu, zarządzaniu zespołem, coachowaniu ludzi, walce samym ze sobą. Na początek odkopuję starsze roczniki. Za jakiś czas wrzucę nówki. Heh, no właśnie już są- tutaj: Filmy weekendowo – rozwojowe na piątkowy wieczór.

 

1. Siła spokoju(2006) – Peaceful Warrior

Bardzo fajny film o walce samym z sobą. Ma znaczenie coachingowe – możesz mieć sporo przemyśleń o sobie i swoich ludziach po jego obejrzeniu. Mówi sporo o lekkoatletyce. Dla mnie była to wartość dodana.

 

2. Negocjator(1998) – The Negotiator

Bardzo dobry początek filmu, szczególnie gdy uczysz się sprzedaży. Doskonale przeprowadzona technika odzwierciedlania (mowy, zachowania, tonu głosu, mówienia o podobieństwach). Klasyka gatunku i dobra sensacja.

 

3. W pogoni za szczęściem(2006) – The Pursuit of Happyness

O sprzedaży, ale przede wszystkim o walce ze sobą, poczuciu wartości i wytrwałości w działaniu. Will Smith w ciekawej roli ojca i maklera giełdowego. Chyba najbardziej znana scena – choć polecam cały film: Poczucie własnej wartości.

 

4. Za wszelką cenę(2004) – Million Dollar Baby

Smutny, choć doskonały. O byciu mentorem, coachem, o zmaganiu się z przeciwnościami losu. Jak dla mnie – bardzo wciągający, pokazujący siłę walki. Clint Eastwood i Hilary Swank w doskonałych rolach.

 

5. Męska gra(1999) – Any Given Sunday

Ciekawe podejście do zarządzania zespołem. Dobra mowa końcowa do zawodników w szatni. Jeśli nie chcesz oglądać w całości – choć myślę, że warto,  to zobacz tutaj: Mowa motywacyjna Youtube

 

6. Jeszcze dalej niż Północ(2008) – Bienvenue chez les Ch’tis

I na koniec dodaję film francuski, aby nie było tak amerykańsko. Jest to komedia, która opisuje pracę listonosza. Zabawnie, szczególnie jak jeździ pijany rowerem. Polecam na trudne chwile w biznesie, aby zwyczajnie wyluzować. Piwko sobie strzelić, zapomnieć o wszystkim i po prostu chill.

 
(Tym razem fotka z filmweb.pl ; na zdjęciu Hilary Swank, grała w tym filmie wyjątkowo)

Submit a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *