fbpx

Filmy weekendowo – rozwojowe na piątkowy wieczór

Posted on 4/wrz/2015


Filmy weekendowo – rozwojowe na piątkowy wieczór

 

Problem: Ale czy to problem jest? 🙂

Jest piątek, co robić może przedsiębiorca? Marta, tylko tym razem zapodaj filmy z nowszego rocznika niż polecane tutaj: 6 filmów, które polecam przedsiębiorcom.

 

Rozwiązanie – czyli jak spędzić fajny filmowy weekend?

No to jedziemy.

 

1. Wilk z Wall Street (2013) – The Wolf of Wall Street

 

Nie żeby mi się jakoś super podobał, ale każdy handlowiec i przedsiębiorca powinien go obejrzeć, a tym bardziej przedsiębiorca. Refleksje zostawiam już każdemu indywidualnie. Leo grał super.

 

2. Chciwość (2011) – Margin Call

 

To film z moją niegdyś ulubioną aktorką – Demi Moore. Choć gra tu raczej drugoplanowo, bo miejsca ustępuje Kevinowi Spacey. A gra Spacey(ego?) to nic innego, jak świetna rola lidera zespołu – kontrowersyjnego, walczącego ze swoimi przekonaniami, słabościami, ale i wartościami. Dyskusyjne dwa przemówienia motywacyjne do jego – że tak to rzeknę – ludu.

 

3. Nietykalni (2011) – Intouchables

 

Na miejscu trzecim, ale to tylko dlatego, że kolejność jest przypadkowa. Zdecydowany faworyt listy. Zabawny, mądry, refleksyjny, pełny nadziei. Absolutny francuski hicior. Do obejrzenia dwa razy.

 

4. Kamerdyner(2013) – The Butler

 

Świetny film o kulcie pracy, pokorze, wytrwałości i skromności – a to wszystko w obliczu konfliktów rasowych. Mnie chwycił za serce, bo żem ani cicha, ani spokojna. Kamerdyner pokazuje inne oblicze człowieka sukcesu.

 

5. Absolutny MUST SEE – polski film Bogowie(2014)

 

Film o wizjonerstwie, uporze, poświęceniu idei. Jak wyglądał świat medycyny i jakże – świat biznesu (!) według Zbigniewa Religii. Jak wyglądała jego przedsiębiorczość, misja, sens życia? Niesamowity film. Mówię o nim nieraz na szkoleniach. Naprawdę niesamowity. A że polski – to już w ogóle mistrzostwo świata.

No i muszę listę kończyć, bo dzieci przyszły od babci i szaleją 🙂

 

(A fotka z filmweb.pl)

Submit a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *