fbpx

7 sposobów na błyskawiczne podniesienie energii do działania

Posted on 15/mar/2016


Potrzebujesz zastrzyku energii? Chcesz wiedzieć, jak szybko odzyskać formę po ciężkim dniu w pracy? To tekst dla Ciebie! Zrób polecane ćwiczenia i zacznij szaleć na nowo!

Uwaga!

Ten tekst ma moc rażenia! Weź kartkę, długopis, telefon i przygotuj się na 10 minut działania tylko dla Ciebie. Zasługujesz na to!

 

1.Bądź dumny z siebie!

Pogratuluj sobie wytrwałości w działaniu, pielęgnuj zdrową „osobistą dumę”. Zapisz 3 rzeczy (teraz!) które się dziś udały.

 

2. Poznaj czynniki sukcesu

A teraz zapisz, dzięki czemu udało Ci się wytrwale pracować, dzięki czemu jesteś dziś tu, gdzie jesteś. Przeanalizuj czynniki, które pomogły Ci przetrwać dzień i zakończyć go najlepiej, jak dałeś radę.

 

3. Wybacz sobie niedoskonałości!

Pomyśl o  rzeczach, których nie zrobiłeś, i daj sobie przyzwolenie na bycie „zwykłym człowiekiem”, a nie chodzącym ideałem. Bądź ludzki i tolerancyjny sam dla siebie. Zamiast myśleć o swoich niedoskonałościach, wyślij (teraz!) 2 smsy do bliskich, i zapytaj co u nich słychać. Skieruj uwagę na inne tory niż narzekanie, że planu dnia nie udało się znowu zrealizować.

 

4. Umiej prosić o pomoc!

Poproś kogoś, by zrobił Ci coś dobrego i zdrowego do przekąszenia. Może być też dobra herbata, koktajl owocowy, coś co dobrze smakuje, ale nie obciąża żołądka. Strasznie miło jest poczuć, że ktoś się o nas troszczy. Daj sobie szansę na bycie obsługiwanym.Obiecaj, że zrewanżujesz się przy najbliższej okazji, gdy czujesz taką konieczność. Rusz się i teraz poproś kogoś o pomoc w umileniu Ci dnia!

 

5. Zmień otocznie!

Jeśli da radę – wyjdź z psem na świeże powietrze. Ewentualnie weź chłodny prysznic. A wcześniej poćwicz. Kategorycznie zabraniam włączać telewizor!

 

6. Wreszcie – weź się w garść!

Wyznacz godzinę, o której się weźmiesz w garść. Marazm nikomu nie służy i choć jest od czasu do czasu potrzebny, zapewniam, że tylko na chwilę. Jeśli Twoja godzina wybije, czas skończyć ze snuciem się po domu.

 

7. Nie marnuj czasu na bycie zmęczonym!

Obejrzyj mój motywujący filmik: Jak nie zmarnować ani minuty?

 

I jak? Energia wróciła? Będziesz przenosić góry?

3 komentarze

 1. Świetny artykuł! Warto podkreślić znaczenie aktywności fizycznej, która zdecydowanie wpływa na poprawę nastroju i energię. Dzięki za te cenne wskazówki! 🙂

  Post a Reply
  • Krystian, dzięki! A czy coś polecasz szczególnie, gdy mowa o sporcie?

   Post a Reply
   • Dla mnie osobiście – ćwiczenia siłowe. Działają odstresowująco i poprawiają sylwetkę 🙂 polecam

    Post a Reply

Submit a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *