Arcyważna zasada bycia szczęśliwym ... w robocie. - Jak prowadzić własną firmę? | Jak prowadzić własną firmę?

Jak Prowadzić Własną Firmę

JPWF

marta

tagline

marta

Bądź na bieżąco!

  • Otrzymuj informacje o nowych artykułach i darmowych szkoleniach prosto na Twoją skrzynkę pocztową.
  • Dołącz do grona moich stałych czytelników*.
 

* Oświadczam, że zapoznałem/am się z zasadami przetwarzania danych osobowych i informacją o administratorze danych osobowych dostępnymi tutaj i zrozumiałem/am ich treść, a także treść przysługujących mi praw w związku z przetwarzaniem danych. Zrozumiałem/am, że wyrażenie zgody na przetwarzanie danych w celu subskrypcji do newslettera jest dobrowolne i może być w każdym czasie odwołane. Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez firmę Personia Sp. z o.o. Sp. k. z siedzibą w Gdyni w celu subskrypcji do newslettera i kierowania do mnie informacji marketingowych i handlowych za pośrednictwem poczty elektronicznej.

 
Arcyważna zasada bycia szczęśliwym … w robocie.

Arcyważna zasada bycia szczęśliwym … w robocie.


Opublikowano  19/07/2017


Czy jesteś szczęśliwy prowadząc firmę? Czy jesteś szczęśliwy będąc menedżerem, specjalistą? Nie pytam, czy robisz to, co lubisz. Nie pytam, czy dobrze zarabiasz. Pytam, czy jesteś szczęśliwy.

 

To teraz krótko i prosto z mostu.

 

Praca jest po to, by się realizować.

 

By doskonalić talenty. By żyć pełnią życia. By służyć innym zgodnie z misją tego, kim jesteś.

 

Jeśli masz pracę, głównie po to, by się utrzymać – to słabo. Jeśli masz pracę tylko po to – by lepiej być postrzeganym przez innych  – to słabo. Jeśli masz pracę tylko dlatego, że się zasiedziałeś – to już masakrycznie słabo.

Jeśli dodatkowo Twoi pracownicy odpowiedzieliby twierdząco na powyższe pytania – to CHOLERNIE słabo. (O tym problemie napiszę zresztą niebawem.)

 

Bo:

  1. Marnowanie każdej 1 minuty na robienie rzeczy, które Cię nie kręcą (ale je zawsze robiłeś / inni tego oczekują) to strata czasu. Twojego czasu.
  2. Za dużo jest na tym świecie ludzi, co by mogli, ale jakoś nie mogą – jeśli rozumiesz metaforę. Jeśli się w pracy nie realizujesz (samorealizacja!!), a spędzasz w niej min. 6 godzin  przez 5 dni w tygodniu – pomyśl, jak to zmienić. I pamiętaj, że na myśleniu bez działania jeszcze niczego nie zbudowano.
  3. Nie żyjesz dla pracy. To praca jest dla Ciebie.

 

Think of it. NOW.

 

ps. A tutaj też krótko i treściwie o najważniejszej cesze w biznesie.

 

Zobacz także:

Legalne zatrudnianie cudzoziemców. O czym warto pamiętać?
Legalne zatrudnianie cudzoziemców - o czym warto pamiętać?
Przywództwo a zarządzanie w biznesie
Od etatowca do przedsiębiorcy. Poznaj historię sukcesu Grzegorza
Spodobał Ci się ten artykuł?
Zapisz się do newslettera, a będziesz na bieżąco. W prezencie otrzymasz webinar "Jak Systematycznie Pracować nad Sobą i Swoim Biznesem 365 dni w roku?"!