fbpx

Lanie wody w biznesie – tak, czasem warto. 6 faktów na temat picia wody.

Posted on 26/paź/2016


Jestem pewna, że w Twojej firmowej kuchennej szafce znajdzie się sporo miejsca na kawę i herbatę. I dobrze! O ich super właściwościach pisałam już wcześniej. Zobacz sobie, bo ten post o piciu kawy jest bardzo popularny na moim blogu. Teraz zaskoczę Cię laniem wody. Dosłownie. Jakie korzyści dla Twojego biznesu / pracy przyniesie picie wody?

Czy wiesz, że … ? Poznaj 6 faktów o piciu wody.

1.Woda pobudza do działania

Picie 1,5l wody dziennie dostarczy Ci sporą dawkę elektrolitów. Bez nich będziesz wiecznie znużony i zmęczony. Masz do napisania ważny raport i potrzebujesz turbo doładowania? A może masz przed sobą wizję dwugodzinnego spotkania biznesowego? Przygotuj szklankę dla siebie i swojego partnera – woda odświeży Wasze umysły i zmobilizuje do działania. A potem podpisuj z klientem umowę i negocjuj lepsze warunki.

 

2. Woda oczyszcza organizm.

Nerki to filtr organizmu – to dzięki nim wypłukujemy z siebie toksyny. Dlatego pij dużo wody, by działały na zwiększonych obrotach! Twoje ciało Ci za to podziękuje.

 

3. Czy wiesz, że woda odchudza?

Jeśli chcesz mniej zjeść na biznesowym lunchu, wypij szklankę wody na 10-15 minut przed posiłkiem. Żołądek się powiększy, a przez to masz poczucie, że jesteś już w pewnym stopniu najedzony. A woda przecież nie zawiera kalorii.

 

4. Woda zwiększa wytrzymałość.

Osoby, które przychodzą do mnie na coaching czy doradztwo z objawami wypalenia zawodowego czy przemęczenia pytam najpierw o 2-3 rzeczy:

  • Czy były na urlopie? Jakim i kiedy?
  • Co jedzą, kiedy jedzą, oraz co piją, kiedy piją. Pytam też o sen.

Bo w skutek nawet niewielkiego odwodnienia staniesz się senny, zdekoncentrowany, a Twoja kondycja pogorszy się. Będzie Ci ciężko skupić się w pracy, wpadniesz w chandrę i stracisz ochotę do pokonywania zawodowych wyzwań.

 

5. Ile wody pić dziennie?

Przeciętny człowiek potrzebuje około 2l wody dziennie. Na widok tak dużej butelki robi Ci się słabo? Trzymaj się zasady 8 szklanek dziennie. Przy założeniu, że funkcjonujesz 16 godzin, to jedna szklanka na dwie godziny. Wypijaj po szklance po przebudzeniu i przed snem – masz już dwie z głowy.

 

6. A co jeśli nie lubisz wody?

Są osoby, dla których woda ma mdły posmak i unikają jej jak ognia. Polecam Ci dolać trochę syropu malinowego lub imbirowego (jak najbardziej naturalnego) i wrzucić plasterek pomarańczy. Nie muszę chyba mówić, że woda to bardzo uniwersalny napój – świetnie sprawdzi się zarówno w domu, jak i podczas konferencji, rekrutacji czy spotkań sprzedażowych. Warto zaproponować drugiej osobie szklankę wody – w jej oczach staniesz się profesjonalny i uprzejmy.

 

To jak, napiłeś się już? A teraz poznaj 5 zasad udanej rozmowy handlowej, ze szklanką wody na stoliku:)

Submit a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *