fbpx

Uwaga! To zdanie mocno inspiruje!

Posted on 21/paź/2016


Przyszło mi do głowy to zdanie wczoraj wieczorem, jak położyłam dzieci i poszłam odpocząć. I wiesz co, jestem z niego dumna, więc piszę poniżej.

 

Wnioski z zeszłego wieczora, tj. moje myśli i owo magiczne, inspirujące zdanie:

 

Zaczęło się od tego, że pomyślałam, że:

Mam dwójkę małych dzieci, które wymagają dużej troski na co dzień i fizycznej obecności mamy. Z takim „obciążeniem” naprawdę trudno poświęcać całe serce swej pracy i działać z tak wielkim biznesowym zaangażowaniem. Ale wiesz co, fakt, że mam małe dzieci nigdy mi jakoś specjalnie nie przeszkadzał w osiąganiu biznesowych wyzwań.

 

Potem pomyślałam, ciągiem skojarzeń, że:

Przez wiele lat, a może nawet po dziś dzień, wyglądam za młodo, by prowadzić biznes na taką skalę i z takimi klientami. Tak mi mówili i mówią inni ludzie. Ale wiesz co, nigdy mi to za bardzo nie przeszkadzało. Szkolę banki, firmy międzynarodowe, rekrutuję dla koncernów i prężnych przedsiębiorców.

 

Ten wniosek nasunął się potem sam:

Znawcy tematu mówili mi, że aby przebiec maraton, trzeba trenować co najmniej 2-3 razy w tygodniu. Ale ta dobra rada jakoś nigdy mi specjalnie nie przeszkadzała. Ja trenowałam 1 raz / tydzień przez większość moich przygotowań. I przebiegłam ponad 42 km zgodnie z planem, mimo że nie byłam dostatecznie „wybiegana”.

 

Moja mama, cudowna kobieta, nawet nie wie, że myślę o ultramaratonie. Wierz mi, że nie będzie tym faktem wniebowzięta. I zrobi wiele (!!), bym posiedziała w domu. Ale jeśli się zdecyduję zaryzykować i pobiec, wiesz zapewne, że jej zdanie – mimo iż bardzo cenne – chyba specjalnie nie będzie mi przeszkadzać, by biec jeszcze dalej.

 

I jeszcze jedno:

Wydałam książkę, choć redaktor naczelny jednego z szanowanych biznesowych pism publicznie uznał, że wiem jeszcze za mało o świecie. Jak myślisz, czy mi to jakoś specjalnie przeszkodziło? Ciekawe, co powie, jak wydam kolejną… .

 

Ale wiesz co?

Jakoś specjalnie mi to nie przeszkadza.

 

Ps.A teraz pomyśl sobie o sobie 🙂 Ćwiczenie dla Ciebie, by poddać ten tekst refleksji nad sobą. A potem jak chcesz przeczytać o tym, by wreszcie przestać się kręcić w życiu jak w kołowrotku, zajrzyj tutaj.

Pisałam też jakiś czas temu o wykorzystywaniu podświadomości w osianiu celów. Ten tekst rekomenduję bardzo!

Submit a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *